aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaksdedkeoddddeeeee.jpg

Europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek skrytykowała polityków Platformy Obywatelskiej za dzisiejsze posiedzenie Sejmu w czasie trwającej pandemii koronawirusa.

Rządzący politycy PiS chcieli, aby dzisiejsze (czwartkowe) posiedzenie Sejmu odbyło się zdalnie. Ze względu na regulamin Sejmu nie zgodzili się na to politycy Platformy Obywatelskiej oraz Konfederacji. Padały argumenty, że pracownicy aptek, sklepów itp. także przychodzą do pracy - więc nie ma powodu, dlaczego politycy mieliby nie przyjść do Sejmu.

Zmiany w regulaminie Sejmu zostały dzisiaj przegłosowanie przez większość rządzącą. Jutrzejsze posiedzenie ws. tarczy antykryzysowej odbędzie się zdalnie, przez internet.

- PiS nie zgodził się na poprawkę, że zdalnie nie można zmieniać Konstytucji czy Ordynacji Wyborczej. Nie przyjął innych naszych poprawek. To niebezpieczne narzędzie, nie mamy zaufania do PiS, głosujemy przeciw. Zawsze jesteśmy gotowi, żeby przybyć do Sejmu - wypowiada się posłanka Katarzyna Lubanuer.

Na zachowanie polityków opozycji zareagowały europosłanki Prawa i Sprawiedliwości; Beata Szydło oraz Beata Mazurek. Szydło zwraca uwagę, że Parlament Europejski w przeciwieństwie do Sejmu pracował dzisiaj zdalnie.

- Europosłowie głosują dzisiaj zdalnie i zgodnie, ponad podziałami politycznymi. Posłowie PO często do PE jeździli skarżyć na polski rząd i z podziwem przywoływali zasady obowiązujące w UE. Mają więc teraz okazję, aby z PE wziąć przykład i w zgodzie pracować, a nie politykować - napisała Szydło na Twitterze.

Szydło nie poinformowała w swoim wpisie, że regulamin Parlamentu Europejskiego w przeciwieństwie do regulaminu Sejmu przewidywał możliwość zdalnego glosowania.
Beata Mazurek atakując polityków Platformy Obywatelskiej, nazywa ich zachowanie "polityczną gangsterką".

Internauci do Mazurek:

"A prezes bez maseczki i do kościoła chodzi, ładnie to tak w prezesa walić?".

"Wy narażacie miliony obywateli organizując wybory w maju, tylko i wyłącznie z powodów politycznych".

"Lepiej ich narazić na zarzut złamania Konstytucji? Zmianę formy głosowania, należało zastosować zaraz po ogłoszeniu pandemii". 

         Popierasz Mazurek - kciuk w górę!


+ 13
- 1695

Polub Polityczek.pl