49612376643_63080f5483_c.jpg

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska skomentowała burzę internetową na swój temat i którą zapoczątkowała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Gosiewska.

Gosiewska oświadczyła na Twitterze, że kandydatka Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta Polski Małgorzata Kidawa-Błońska miała powiedzieć, że "konstytucja jest ważniejsza od ludzkiego życia".

Słowa te miały paść w kontekście posiedzenia Sejmu - dzisiejszego- i jutrzejszego. Opozycja nie zgodziła się na zdalne posiedzenie Sejmu, ponieważ nie jest to zgodne z regulaminem Sejmu.

- PiS utracił większość w Sejmie i próbuje łamiąc regulamin głosować zdalnie, po to, aby posłowie na kwarantannie mogli głosować. Skoro 30 milionów Polaków może iść na wybory, a 200 tysięcy członków obwodowych komisji się szkolić, to niech 460 posłów nie boi się spotkać w Sejmie. Uważam, że zdalne głosowanie jest okazją do nadużyć. Kto nam zagwarantuje, że PiS nie będzie fałszował wyników? Czy niektórzy nie pamiętają, jak sfałszowano wynik głosowania anulowanego rzekomo z przyczyn technicznych? Opozycja powinna zerwać quorum, aby zablokować zmiany - wypowiada się mec. Roman Giertych.

Słowa cytowane przez Gosiewską zostały bardzo szybko podłapane przez media przychylne politykom PiS oraz przez... Polskie Stronnictwo Ludowe.

Z oburzeniem na post PSL zareagowali politycy Platformy Obywatelskiej.

- Zastanawiam się jaki cel miał autor, wrzucając takiego fake newsa? Czyżby chodziło o wyższe poparcie dla PiS? - komentuje poseł Dariusz Joński.

- Bardzo słabe. Podajcie sobie rękę z Terleckim. A najlepiej oddajcie mu login i hasło - zwrócił się do ludowców poseł Michał Szczerba.

Do wyżej przytoczonych słów odniosła się wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska:

- Nie dam się wciągnąć w tę brudną kampanię. Słowa, które od wczoraj są mi przypisywanie, nigdy nie padły. PiS manipuluje i odciąga uwagę od spraw naprawdę ważnych. Bycie przyzwoitym po prostu im się nie opłaca.

            Popierasz Kidawę - kciuk w górę!


+ 840
- 21

Polub Polityczek.pl