49597443881_207a64809f_c.jpg

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski udzielił wywiadu Radiu Maryja. Rozmowa dotyczyła pandemii koronawirusa.

Szumowski będący od kilku tygodni twarzą walki rządu PiS z koronawirusem odpowiadał na pytania ojca Tadeusza Rydzyka. Duchowny pytał m.in. o przyjmowanie komunii w czasie epidemii.

"Co z kwestią „Komunii na rękę”? Jeżeli podaje się normalnie Komunię Świętą, to nie dotyka się języka. (...) na rękach też mamy pełno bakterii" - mówił Rydzyk.

- Nie chodzi o dotykanie. To kwestia oddechu, który niesie kropelki z płuc. (...) Jeżeli jesteśmy zarażeni, jeżeli oddychamy na rękę kapłana, to pozostają na niej cząsteczki wirusa - odpowiedział Szumowski.

Rydzyk dopytywał o kwestię spowiedzi.

- Konfesjonał powinien mieć folie i powinien być dezynfekowany - objaśniał minister.

Zaniepokojony Rydzyk zasugerował, że wszyscy możemy umrzeć.

- Zasada „Memento mori” przez całe wieki była bardzo mądrą maksymą. Nie jesteśmy wieczni, nie mamy tutaj życia wiecznego, tylko musimy przejść stąd - czasami w sposób bardzo trudny, tragiczny. Nie jesteśmy odporni na zarazę, dlatego od powietrza, głodu, ognia i wojny uchowaj nas Panie. (...) Liczymy też na bardzo szybkie działanie naukowców, ekspertów i szczepionki - wypowiadał się minister zdrowia w rządzie PiS.

4_358.jpg

Ministerstwo Zdrowia poformowało dzisiaj o kolejnych 31 przypadkach koronawirusa w Polsce oraz o śmierci 71-letniego mężczczyzny.

- W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem to 957, z czego 13 osób zmarło - informuje resort zdrowia.

       Popierasz Szumowskiego - kciuk w górę!


+ 57
- 783

Polub Polityczek.pl