49525272313_7cdecce534_c.jpg

Żarty się skończyły koronawirusie. Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zawierzy dzisiaj Polskę Matce Bożej Fatimskiej. Wszystko w kontekście pandemii koronawirusa.

Rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik poinformował o "duchowej łączności" jaka dzisiaj się odbędzie między abp Stanisławem Gądeckim a sanktuarium w Fatimie.

- Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zawierzy Polskę Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi dziś po modlitwie różańcowej rozpoczynającej się o godz. 20:30. Odbędzie się to w duchowej łączności z sanktuarium Matki Bożej w Fatimie.

- Przewodniczący Episkopatu prosi o włączenie się w modlitwę w intencji ustania epidemii, osób chorych, służb medycznych i sanitarnych oraz za zmarłych i ich rodziny. Jednocześnie zachęca do pomocy osobom potrzebującym - zakomunikował Rytel-Andrianik.

"Abp Stanisław Gądecki podkreślił w komunikacie z 24 marca br., że poprosił kard. Manuela José Macário do Nascimento Clemente, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Portugalii, aby włączył również Kościół w Polsce w akt zawierzenia, którego ma dokonać w Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie dnia 25 marca 2020 roku w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego" - czytamy w oświadczeniu Episkopatu Polski.

30816422648_f0f66a187f_c_1.jpg

Reakcje internautów:

"Ile jest Matek Bożych?!? Bo się gubię".

"Czy przybędzie od tego maseczek ochronnych dla ludzi?
- Nie
Czy przybędzie od tego sprzętu dla lekarzy i szpitali?
- Nie
Czy przybędzie od tego testów wykrywających wirusa?
- Nie
Zamiast
metafizyką trzeba zająć się realiami!".

"Dajcie tej Matce Boskiej spokój już. Prąd i tak podrożał po zawierzeniu polskiej energetyki".

"Lewica jednak ma rację. Polski kler zatrzymał się na etapie średniowiecza, przeoczył loty w kosmos, wynalezienie mikroskopu, rentgena, rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, odkrycie bozonu Higgsa i wdrażanie terapii komórkami macierzystymi".

           Popierasz biskupów - kciuk w górę!


+ 164
- 3069

Polub Polityczek.pl