49694141122_40f12c93c8_c.jpg

Rzecznik rządu Prawa i Sprawiedliwości Piotr Muller gościł dzisiaj w programie "Rozmowa Piaseckiego" (TVN24). Polityk wypowiadał się na temat walki rządzących z pandemią koronawirusa.

Zakaz zgromadzeń powyżej 2 osób. "Chcemy, aby liczba zachorowań jak najszybciej się zmniejszyła, dlatego ograniczamy liczbę kontaktów międzyludzkich do minimum. (...) Koronawirus jest śmiertelnym zagrożeniem dla nas wszystkich. Przestrzeganie zasad jest naszą wspólną odpowiedzialnością. (...) Wierzymy w odpowiedzialność obywateli. Zagrożenie jest niwelowane, jeśli nie będziemy się gromadzić i zachowywać odpowiednią odległość".

Muller skomentował także zbyt późne przyłączenie się Polski do przetargu Komisji Europejskiej na zakup; rękawiczek, gogli, masek czy kombinezonów. Sprzęt wkrótce trafi do państw UE.

- W tym konkretnym przetargu Polska nie brała udziału - powiedział Stefan de Keersmaecker, rzecznik Komisji Europejskiej.

Rzecznik rządu Prawa i Sprawiedliwości obarczył winą o zaistniałą sytuację rząd Platformy Obywatelskiej.

- System zakupu został zrealizowany na podstawie wcześniejszych zasad, a do nich nie dołączyliśmy za decyzją poprzedniego rządu - tłumaczył Muller w TVN24.

Reakcje iternautów:

"I znowu wina Tuska. Jak to dobrze że macie za każdym razem na kogo zwalić winę, banda nieudaczników".

"Przez 5 lat nie można było negocjować?".

"No tak, Tusk i Kopacz nie kupili testów". 

"Jasne, Tuska wina. A od ilu lat rządzi PiS, najlepszy rząd na świecie? Pani Beata nie zadbała, wolała zmieniać broszki, zamiast kupować maseczki?".

Do Komisji Europejskiej ws. materiałów medycznych zwrócił się były premier Donald Tusk:

- Apeluję do Komisji Europejskiej o znalezienie sposobu na umożliwienie zakupu odzieży ochronnej i sprzętu medycznego również krajom UE, które później przystąpiły do Europejskiej Inicjatywy Zamówień. Obywatele nie są za to odpowiedzialni.

          Popierasz Mullera - kciuk w górę!


+ 54
- 5763

Polub Polityczek.pl