aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaapslepdedeeeeeee.jpg

Krzysztof Wyszkowski (Instytut Pamięci Narodowej) zaatakował byłego premiera Donalda Tuska w związku z wywiadem, jakiego udzielił Tusk dla programu "Kropka nad i".

Tusk mówił o trwającej pandemii koronawirusa. Zdaniem byłego premiera trwająca pandemia spowoduje zmiany na świecie.

- Na pewno życie nie wróci do tej normy, do której byliśmy przyzwyczajeni. Zdarzyło się coś, co gruntownie zmieni życie wszystkich ludzi na całym świecie, na długie lata albo na stałe.

- Jeśli chcemy mieć strategię walki z epidemią, to musimy mieć państwo, któremu można ufać. Każde państwo, które okłamuje swoich obywateli, będzie tego gorzko żałowało. Bez testowania nie mowy o jakiekolwiek strategii walki w epidemią. Musimy mieć pewność, że polski rząd niczego nie ukrywa. Tu chodzi o zdrowie i życie tysięcy ludzi.

- Samodzielnie, każde państwo z osobna, nie damy sobie rady z globalnymi problemami. Odpowiedzią powinno być jednoczenie się Europy.

Tusk mówił także o majowych wyborach prezydenckich, które mimo epidemii rządzący chcą zorganizować.

- Na te wybory i kampanię patrzę pod kątem medycznym. Zorganizowanie ich, będzie takim błędem, jakim popisał się Macron (na koronawirusa zachorowali m.in. członkowie komisji wyborczych - red.). Dzisiaj powinni decydować naukowcy, nie politycy. Autorytetem powinni być raczej lekarze niż partyjni działacze.

Obecnie Donald Tusk przebywa na kwarantannie, za kilka dni uda się na badanie dot. obecności koronawirusa. Jak sam twierdzi, w ostatnich dniach miał symptomy choroby po tym, jak odbył szereg spotkań w Belgii, Niemczech, Rumunii.

ET0TRwjXQAINoxA.jpg

Byłego premiera i przewodniczącego Rady Europejskiej zaatakował za pośrednictwem Twittera Krzysztof Wyszkowski z Instytutu Pamięci Narodowej.

"(..) coronawirus wygryzł Tuskowi książki z półek, połowę włosów na głowie i pamięć - facet, który chciał zlikwidować państwo płacze, że ZBAWIĆ NAS MOŻE TYLKO SPRAWNE PAŃSTWO!" - komentuje Wyszkowski wywiad Tuska w TVN24.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpedddddd.png

- Ledwie Tusk wezwał "ludzi mediów" do akcji zablokowania wyborów, a Kolenda-Zalewska od razu łże, że Kaczyński powiedział, że "wybory mają się odbyć"! Kaczyński powiedział, że na decyzję przyjdzie czas w kwietniu, ale Kolendzie płacą właśnie za najbezczelniejsze łgarstwa. Niemiecko-rosyjski dywersant Tusk wezwał do ataku na władze RP i ruszyła totalna lawina. Wszelkie męty i kretyni podnoszą potępieńcze wrzaski, że rząd ukrywa katastrofę i żądają złamania konstytucji. Kiedy minister Kamiński ujawni mechanizm antypolskiej dezinformacji? - dodaje Wyszkowski.

***
W poniedziałek prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział, że " wybory uzupełniające, które odbyły się w niedzielę, pokazały, że przeprowadzenie wyborów prezydenckich w terminie jest dzisiaj całkowicie możliwe".

- Epidemia uniemożliwia wybory prezydenckie 10 maja. Nie wolno narażać życia i zdrowia ludzi. A nie ma procedur bezpiecznego głosowania – ani dla wyborców, ani dla komisji wyborczych. Sąd Najwyższy wskazał już, że w obecnych warunkach kandydaci nie są w stanie zbierać podpisów poparcia. Dziesiątki tys. osób w kwarantannie nie będzie mogło oddać głosu. A głosowanie korespondencyjne od 2018 r. nie jest już powszechne, lecz ograniczone tylko do wyborców z orzeczeniem o niepełnosprawności - wypowiada się Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar.

      Popierasz Wyszkowskiego - kciuk w górę!


+ 68
- 3064

Polub Polityczek.pl