732px-Marek_Jakubiak_Sejm_2016.jpg

Były poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak ogłosił, że wystartuje w wyborach prezydenckich.

Zaledwie kilka dni temu Jakubiak oświadczył, że zamierza startować w wyborach prezydenckich. Nie minęło wiele dni, a już poinformował, że zebrał wymagane 100 tys. podpisów.

- Potwierdzam: Komitet Wyborczy Wyborców Marka Jakubiaka właśnie został zarejestrowany. Mam nadzieję, że uda mi się przekazać Polakom kilka ważnych spraw, w które wierzę. Jestem za tym, by wzmocnić pozycję prezydenta w państwie, by odpowiadał samodzielnie za Ministerstwo Obrony Narodowej i Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Nie zamierzam mnożyć obietnic, ale jedno jest dla mnie oczywiste: prezydent jest od uspokajania konfliktów, łagodzenia napięć politycznych i społecznych. Jeśli to dobrze robi, to naród jest zjednoczony - komentuje Jakubiak w rozmowie z portalem wpolityce.

Wielu publicystów sugeruje, że Jakubiakowi w zebraniu podpisów pomogli działacze PiS-u. Były poseł miałby być jedynym kontrkandydatem Andrzeja Dudy w majowych wyborach prezydenckich, gdyby wszyscy pozostali kandydaci zrezygnowali ze startu przez trwającą pandemię.

- Kandydat na posła, który przed paroma miesiącami dostał 0,54% procent głosów w swoim okręgu, teraz, w parę dni, w czasie epidemii, zbiera 140 tys. podpisów. To się nazywa cudowna reaktywacja. Boję się tylko, że wiem, kto był cudotwórcą - wypowiada się dziennikarz Konrad Piasecki, TVN24.

- Jakubiak zawsze był na usługach PiS-u. Służy dalej - ocenia naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis.

- Determinacja rządzących, żeby przeprowadzić wybory w maju, jest niewiarygodna. Nawet słup się znalazł i słup „zebrał”. Nieważne, że organizacja wyborów generuje gigantyczne ryzyko dla milionów obywateli. Po trupach do celu - mówi mec. Michał Wawrykiewicz z inicjatywy "Wolne sądy".

Przed wyborami parlamentarnymi Jakubiak gościł na antenie telewizji internetowej "wRealu24". Polityk deklarował już wówczas, że "dla PiS-u więcej jest w stanie zrobić z zewnątrz niż wewnątrz".

        Popierasz Jakubiaka - kciuk w górę!

+ 11
- 1075

Polub Polityczek.pl