aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaplpdeddddd.jpg

Dziennikarz Jan Kunert poinformował dzisiaj o darowiźnie, jaką przekazała Polska Funkcja Narodowa szpitalom w związku z trwającą pandemią koronawirusa.

Dominika Kulczyk przekazała na walkę z wirusem 20 mln zł, Robert i Anna Lewandowscy ponad 4 mln zł (1 mln euro) - a Polska Fundacja Narodowa korzystająca z pieniędzy publicznych zdecydowała się na przekazanie 1 mln zł.

Jak informuje Kunert, władze PFN nie chciały same przyznać się, jaką kwotę przekazały szpitalom. Dopiero zapytanie redakcji TVN24 do wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego dało odpowiedź.

"Polska Fundacja Narodowa przekazała 1 milion zł. Wsparcie zostało przekazane czterem placówkom: Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Siedlcach, szpitalowi im. dr Witolda Ginela w Grajewie, wojewódzkiemu szpitalowi w Suwałkach i Uniwersyteckiemu Szpitalowi Klinicznemu w Białymstoku" - informuje portal TVN24.

Poseł Michał Szczerba zwraca uwagę na wielkość wydatków Polskiej Fundacji Narodowej:

- Czy środki zgromadzone w Polskiej Fundacji Narodowej nie powinny zostać przekazane na walkę z koronawirusem? W 2018 wydała 111 mln zł, z czego 6,05 mln to koszty administracyjne, 33,42 mln na promocję i ochronę wizerunku kraju, 23 mln zł na działania w USA, a 9,8 mln na dwa rejsy!

- Polska Fundacja Narodowa powinna wykorzystać zgromadzone środki publiczne na walkę z koronawirusem. Ponieważ obecnie koszt jednego respiratora wynosi ok. 40-60 tys., należy się spodziewać, że w jej możliwościach leży zakup tysiąca respiratorów! - komentuje Szczerba

Reakcje internautów:

"1 mln na szpitale, za to ok 1 mln euro za jacht, 1 mln zł za remont jachtu, bez podawania szczegółów o cenie transportu i wyścigów. Jak się bawić, to się bawić".

"Pewnie wzięli pożyczkę w Providencie".

"Dostaliście 500+ zamiast 6% PKB na służbę zdrowia, 13 emerytura zamiast maseczek ochronnych, przekop mierzei zamiast miliona testów, CPK zamiast wsparcia dla upadających firm, PFN zamiast pracy, "demokratyczne" wybory zamiast... życia. To, czego jeszcze suwerenie oczekujesz od "wodza?".

            Popierasz PFN - kciuk w górę!


+ 8
- 479

Polub Polityczek.pl