ETzRYYuWAAA92wp.jpg

Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak Kamysz spotkał się z dziennikarzami przed, jak i po dzisiejszej Radzie Bezpieczeństwa Narodowego zwołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Kamysz zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy, aby przestał uprawiać politykę na trwającej pandemii.

- Koniec z lansowaniem się na koronawirusie panie prezydencie. Jeśli nie umie pan pomóc, proszę chociaż nie przeszkadzać. Przedstawię na RBN nasze propozycje: zwolnienie z ZUS, PIT i CIT. Nie odroczenie, a umorzenie składek. Kredyty - 0% z BGK do dużo wyższych kwot niż 5 tys. Dopłata w wysokości pensji minimalnej dla pracowników niezależnie od formy zatrudnienia. Na RBN upomnę się o sprawy polskich rolników: Zasiłek chorobowy w wysokości 50 zł, nie 10 zł dziennie, taki sam zasiłek opiekuńczy z KRUS i ZUS. W równie dramatycznej sytuacji jest ogrodnictwo - nie ma gdzie sprzedawać kwiatów - mówił Kosiniak-Kamysz.

Prezes PSL zabrał glos tuż po Radzie Bezpieczeństwa Narodowego.

- Od początku domagałem się, żeby Tarcza Antykryzysowa objęła także rolników i dziś wreszcie na Radzie Bezpieczeństwa Narodowego Andrzej Duda przypomniał sobie o rolnictwie. Lepiej późno niż wcale. Dość już lansu i teatru, panie prezydencie. Teraz jest czas na działanie. Jesteśmy gotowi do współpracy z rządem. Mamy swoje projekty ustaw i poprawki do rządowych. Jeśli Andrzej Duda nie umie pomóc, niech chociaż nie przeszkadza. Na mój wniosek, na Radzie Bezpieczeństwa Narodowego uzgodniliśmy, że powstanie ponadpartyjny zespół, który będzie pracował nad projektem ustawy Tarczy Antykryzysowej. Start prac powinien być jutro po posiedzeniu rządu - deklarował lider ludowców.

ETzROUoXsAA2wJo.jpg

Na temat dzisiejszej Rady Bezpieczeństwa wypowiedział się również marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki:

- Cieszę się, że podczas posiedzenia RBN uznano, że zwiększenie liczby testów pozwoli zidentyfikować bezobjawowych nosicieli, którzy mogą zarażać. Dyskutowaliśmy też o niezbędnych rozwiązaniach ustawowych. Senat zrobi wszystko, by pokonać epidemię i zmniejszyć jej negatywne skutki.

Poseł Jakub Kulesza z Konfederacji skrytykował dzisiejsze "spotkanie" (odbywało się online) u prezydenta.

- Posiedzenie RBN było absurdalne! Dyskutowaliśmy o projekcie, którego jako posłowie opozycji nie dostaliśmy do własnych rąk. Nie ma go na stronie Centrum Legislacyjnego Rządu, nie na go na stronach Sejmu, ani kancelarii Prezydenta.

Na brak konkretów ze strony rządzącej zwraca uwagę dziennikarz Patryk Michalski, "RMF FM". 

         Popierasz Kamysza - kciuk w górę!

+ 361
- 4

Polub Polityczek.pl