aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalepdedeeeee.jpg

Tomasz Sekielski w swoim najnowszym programie "Sekielski Sunday Night Live" wypowiadał się na temat bieżących tematów politycznych. Głównym wątkiem była trwająca epidemia koronawirusa.

Sekielski ma nadzieję, że obecne wydarzenia związane z pandemią nauczą polityków, nas wszystkich, że pracownicy służby zdrowia powinni być lepiej wynagradzani.

- Mam nadzieję, że przyjdzie taki moment, że docenimy to, że sprawna służba zdrowia jest bardzo ważna, nam potrzebna, i zamiast wydawać pieniądze na kupowanie głosów wyborczych, pieniądze z budżetu państwa będą szły na służbę zdrowia oraz na nauczycieli.

Dziennikarz krytykował postawę Andrzeja Dudy w kontekście walki z pandemią.

- To jest żenua. Robienie w ten sposób sobie PR, marketingu, reklamy, to, co wyprawia urzędujący prezydent jest żenujące, to granie na koronawirusie. Gdy widzę Andrzeja Dudę, który ogłasza rządowe plany, to pusty śmiech mnie ogarnia. Wiem, na co gra propaganda, żeby Andrzej Duda się pokazywał, żeby Polacy myśleli, że to on wszystkim zarządza. (...) Andrzej Duda w kwestiach, które są podejmowane czy tarczy antykryzysowej, czy ws. ZUS-u(...) nie partycypuje, on nie musi tam złożyć żadnego podpisu, on o niczym nie decyduje i nie ma wpływu formalnego na te decyzje. (...) To premier decyduje i poszczególni ministrowie, a nie prezydent.

- Andrzej Duda gra koronawirusem, a co gorsza (...) mamy gang polityczny, zjednoczoną prawicę czy PiS i ten polityczny gang na rympał uznał, że wali się, pali - wygramy wybory, bo chodzi o władzę, chodzi o nachapanie się.

O Kaczyńskim:

- Jak słucham prezesa naczelnika Jarosława "Polskę Zbaw" Kaczyńskiego, który z jednej strony mówi o bardzo poważnym stanie, zagrożeniu, a jednocześnie twierdzi, że da się zorganizować wybory w tej sytuacji i będzie urna jeździła od miejsca do miejsca, gdzie ktoś chce zagłosować... Ja nie wiem jak, to Jarosław Kaczyński chce zorganizować, jest oderwany od rzeczywistości. Gdy słuchałem wywiadu Jarosława "Polskę Zbaw" Kaczyńskiego dla RMF, to miałem wrażenie, jakby kosmita komentował otaczającą nas rzeczywistość.

Sekielski zachęca, aby podpisywać petycje domagające się od rządzących przełożenia majowych wyborów prezydenckich.

- Szukajcie różnych list, gdzie ludzie zbierają podpisy pod tym, aby przełożyć wybory, bo obawiam się, że jeżeli wybory zostaną zorganizowane, to pal licho, że marionetka prezesa będzie znowu prezydentem, ale strach pomyśleć o ludziach, którzy mogą zachorować. (...) Pójście do urn w tym roku będzie bardzo dwuznaczne.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalepdedddddd.png

        Popierasz Sekielskiego - kciuk w górę!


+ 1267
- 29

Polub Polityczek.pl