aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalspeddddddddddd.png

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak wypowiedziała się na temat trwającej pandemii koronawirusa.

W Polsce przybywa chorych z koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 16 nowych przypadkach i o 2 przypadkach śmiertelnym.

- Mamy 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i opolskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Radomiu zmarła siódma osoba zakażona koronawirusem. To 43-letni mężczyzna, który był w stanie ciężkim. Diagnoza lekarzy wskazuje na śmierć z powodu zakażenia koronawirusem - poinformował resort zdrowia.

Wcześniej resort poinformował o śmierci 37-letniej kobiety.

- Zgodnie z diagnozą lekarzy, powodem śmierci zmarłej dziś 37-letniej pacjentki z Poznania było zakażenie koronawirusem i choroby, które pojawiły się w następstwie zakażenia. Pacjentka była w stanie ciężkim i miała inne współistniejące schorzenia. 

- Miała kontakt z kuzynem, kierowcą tira, który był we Włoszech. To prawdopodobnie od niego złapała koronawirusa - wypowiada się o zmarłej dziennikarka Żaneta Gotowalska, "Gazeta Wyborcza".

Dotychczas w Polsce zdiagnozowano 563 osób z koronawirusem, w tym 7 chorych zmarło.

Głos kurator

Do pogarszającej się sytuacji w Polsce odniosła się małopolska kurator oświaty Barbara Nowak, blisko związana ze środowiskiem Prawa i Sprawiedliwości. Nowak liczy na pomoc ze strony św. Andrzeja Boboli który żył na przełomie XVI i XVII wieku.

"Tak, jak 100 lat temu zarazę bolszewicką pokonaliśmy, bo Polacy zawierzyli Bogu, tak dziś przez wstawiennictwo Patrona naszych czasów św. Andrzeja Boboli, prośmy o uwolnienie Polski od wirusów zła" - napisała Nowak na Twitterze. 

- Czy jako ministrowi obrony w rządzie PiS Pani Kurator uwierzy mi, że większy wpływ na zwycięstwo miała nasza przewaga techniczna i informacyjna oraz plan operacyjny wykorzystujący błędy ofensywy bolszewickiej? I tak proszę uczyć młodych Polaków, a nie wciskać im ciemnotę - odpowiedział Nowak były szef Obrony Narodowej Radosław Sikorski.
           Popierasz Nowak - kciuk w górę!

+ 40
- 1680

Polub Polityczek.pl