640px-Emergenza_Covid19_Ospedale_di_Padova.jpg

Coraz trudniejsza sytuacja we Włoszech w związku z pandemią koronawirusa.

Ostatniej doby według oficjalnych rządowych danych stwierdzono; 6557 nowych przypadków koronawirusa, zmarło 793 osób. Statystyki rosną z dnia na dzień - dzień wcześniej było 5986 nowych zachorowań, zmarło 627 osób.

Łącznie od początku trwania epidemii we Włoszech stwierdzono koronowirusa u 53 578 osób, zmarło - 4825 chorych.

- To kolejne smutne dane, które wskazują, że pandemia narasta we Włoszech. Od ostatniej niedzieli zginęło 368, 349, 345, 475, 425, 627 i 793 osób. Większość z nich znajduje się w Lombardii, w okolicach Bergamo - komentuje dziennikarz Guga Chacra, "Globo News".

W Bergamo wojsko wywozi ciała zmarłych do innych miast, ponieważ krematoria nie nadążają z ich spalaniem.

Władze z regionu Lombardia domagają się od premiera Woch Giuseppe Conte jeszcze ostrzejszej interwencji mundurowych. Zdaniem polityków ludzie w dalszym ciągu zbyt licznie poruszają się w regionie, co w dalszym ciągu powoduje rozprzestrzenianie się pandemii.

Dziennikarz Guy Walters umieścił w sieci nagranie ze szpitala w Bergamo we Włoszech, do którego trafiają osoby z koronawirusem.

Polska

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 40 nowych przypadkach koronowirusa. 

- Mamy 40 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 19 osób z woj. łódzkiego, 7 osób z woj. śląskiego, 5 z woj. podkarpackiego. 5 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osoby z woj. pomorskiego i 1 osoba z woj. małopolskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 492/5 - wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe - czytamy w oświadczeniu ministerstwa.

          Polska ochroni się przed włoskim scenariuszem - kciuk w górę!


+ 39
- 305

Polub Polityczek.pl