7bc8ea4c63ca40c020670e64e30325ac.jpg

Mecenas Roman Giertych skomentował stanowisko Jarosława Kaczyńskiego ws. zbliżających się wyborów prezydenckich. Rządzący upierają się przy majowej dacie mimo epidemii koronawirusa.

Prezes PiS mówił w czasie dzisiejszego wywiadu w "RMF FM", że termin wyborów prezydenckich nie jest zagrożony. Kaczyński deklarował, że na obecnej sytuacji związanej z epidemią najbardziej traci Andrzej Duda, bo nie może organizować spotkań z ludźmi, a według Kaczyńskiego PAD przyciągał największą liczbę osób spośród wszystkich kandydatów. .

- Jestem przekonany, że w tej chwili nie ma żadnych przesłanek, żeby wprowadzić stan klęski żywiołowej, a tylko wtedy wybory mogą być przełożone. Muszą być przesłanki konstytucyjne, a ich w moim przekonaniu teraz nie ma. Stan jest pod kontrolą. Wybory powinny się odbyć. Administracja rządowa i samorządowa mają konstytucyjny obowiązek podjąć działania, żeby wybory się odbyły, bo zbliżają się już pierwsze terminy - wypowiadał się Kaczyński oraz dodawał, że trzeba wprowadzić jakieś rozwiązania techniczne, które umożliwią osobom np. obojętnym kwarantanną udział w wyborach.

****

- O czym my w ogóle rozmawiamy? Ryzykujemy życie i zdrowie tysięcy ludzi pracujących przy kampanii i organizacji wyborów, bo paru gości chce na siłę mięć wybory w maju, nie w październiku? Litości! Stańcie na wysokości zadania przy zwalczaniu zarazy, wygracie na jesieni w cuglach - zwraca się do polityków PiS konstytucjonalista prof. Marcin Matczak, Uniwersytet Warszawski.

Według mecenasa Romana Giertycha upieranie się rządzących przy majowej dacie jest świadomym zachowaniem.

- Jarosław Kaczyński wie, że w normalnych wyborach Prezydent Andrzej Duda nie ma szans - stwierdza Giertych.

Głos na temat wyborów prezydenckich zabrał także Leszek Miller. Zdaniem byłego premiera opozycja w czasie poniedziałkowej Rady Bezpieczeństwa Narodowego zwołanej przez Andrzeja Dudę powinna przedstawić swoje stanowisko dotyczące wyborów.

- Jeśli opozycja chce grać w spektaklu PAD pt: Boże, jak ja pięknie ratuję Polskę, to może się zwijać! Na Radzie Bezpieczeństwa sprawę trzeba postawić jasno: warunkiem niezbędnym współpracy jest przełożenie wyborów. Nie można zmuszać ludzi do narażania życia dla PiS - komentuje Miller.

        Popierasz Giertycha - kciuk w górę!


+ 7114
- 147

Polub Polityczek.pl