aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalspededdddddd.png

Lider zespołu Bayer Full Sławomir Świerzyński zabrał głos na temat trwającej pandemii koronawirusa.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości ogłosił wczoraj stan epidemii na terenie całego kraju.

- Ponad 400 osób jest zarażonych, 900 hospitalizowanych, kilkadziesiąt tysięcy jest w kwarantannie. To upoważnia mnie do podpisania wspólnie z ministrem spraw wewnętrznych i administracji rozporządzenia ogłaszającego stan epidemii w Polsce - mówił minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Choć obowiązuje stan epidemii, rządzący nie zmienili swojej wcześniejszej decyzji o zezwoleniu na organizację zgromadzeń publicznych do 50 osób. Prawdopodobnie już jutro kościoły zapełnią się w wielu miejscach w Polsce.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński pytany dzisiaj w "RMF FM" o obecność w kościele w kontekście pandemii mówił:

- Byłem w kościele w zeszłą niedzielę i to nie stwarzało żadnych niebezpieczeństw. Do kościoła, jeśli się przestrzega zasad, można chodzić. Nie ma zakazu, biskupi nie mówią „nie chodźcie do kościoła!”.

- Premier: zostańcie w domu. Prezydent: zostańcie w domu. Minister zdrowia: zostańcie w domu. Abp. Jędraszewski: w niedzielę zostańcie w domu. Abp Grzegorz Ryś: proszę Was, zostańcie w domu Elbląski Biskup: zostańcie w domu. Inni biskupi apelują do wiernych, a Prezes: można chodzić - komentuje dziennikarz Jacek Nizinkiewicz, "Rzeczpospolita".

Głos discopolowca

Sławomir Świerzyński, lider zespołu Bayer Full dostrzega pozytyw wynikający z czasu kwarantanny. Zdaniem muzyka zapowiada się spokojny Wielki Post (26 lutego-9 kwietnia).

"Po raz pierwszy bez zgorszenia, tańcy, z rodziną w modlitwie i wierze" - ocenia Świerzyński w social mediach.

Internauci do Świerzyńskiego:

"Niezależnie od zawartości merytorycznej: polska język trudny język...".

"Proponuję poświęcić czas ogólnokrajowej kwarantanny na wnikliwą lekturę słownika ortograficznego. Taki prawdziwy Polak patriota powinien znać zasady pisowni ojczystego języka".

"Rok temu w Wielkim Poście pląsałeś aż miło obłudniku faryzejski...".

"Zamiast pisać piosenkę pt." Majteczki w kropeczki" powinieneś uważać na języku polskim".

     Popierasz Świerzyńskiego - kciuk w górę!

+ 20
- 1501

Polub Polityczek.pl