aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaeldpflrrrrrrrr.jpg

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński pojawił się dzisiaj w studiu RMF FM. Lider obozu rządzącego wypowiadał się m.in. na temat wyborów prezydenckich 10 maja.

Pandemia. "Jestem w grupie zagrożonych, ze względu na datę urodzenia, ale czuję się dobrze. Nie badałem się (na koronawirusa – red.). Pracuję tak, jak zwykle. Byłem w kościele w zeszłą niedzielę i to nie stwarzało żadnych niebezpieczeństw. Do kościoła, jeśli się przestrzega zasad, można chodzić. Nie ma zakazu, biskupi nie mówią „nie chodźcie do kościoła!”".

Kampania prezydencka. "Najbardziej poszkodowany jest kandydat partii rządzącej, bo on przyciąga najwięcej ludzi. Nikt tak nie przyciąga ludzi i nie ma z nimi kontaktu jak Andrzej Duda".

Wybory. "Jestem przekonany, że w tej chwili nie ma żadnych przesłanek, żeby wprowadzić stan klęski żywiołowej, a tylko wtedy wybory mogą być przełożone. Muszą być przesłanki konstytucyjne, a ich w moim przekonaniu teraz nie ma. Stan jest pod kontrolą. Wybory powinny się odbyć. Administracja rządowa i samorządowa mają konstytucyjny obowiązek podjąć działania, żeby wybory się odbyły, bo zbliżają się już pierwsze terminy. (...) Dla tych, którzy są kwarantannie trzeba wprowadzić rozwiązania techniczne i prawne, żeby mogli głosować w wyborach".

Upadające firmy. "Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Analitycy największych banków sądzą, że w ostatnim kwartale może nastąpić odbicie. Przy dobrej ekipie gospodarczej, a taką mamy i sprzyjających okolicznościach jesteśmy w stanie stosunkowo szybko stanąć na nogi".

Rocznica Smoleńska. "Delegacja do Smoleńska powinna lecieć w mocno skomprymowanym składzie. Ja bardzo chciałbym lecieć. (...) Po dziesięciu latach myślę codziennie o swoim bracie, bratowej i przyjaciołach, których straciłem. Ale nie zastanawiam się codziennie nad tym, co się stało (...) Często zastanawiam się, jaki sens miało to wszystko, co wydarzyło się w Smoleńsku. Ponieważ jestem wierzący, zdaję sobie sprawę, że tylko Bóg wie, o co tutaj chodziło.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalspwlpdlpdd.png

      Popierasz Czuchnowskiego - kciuk w górę!

+ 5308
- 100

Polub Polityczek.pl