aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskodddddddddd.jpg

Poseł Sławomir Nitras wypowiedział się na temat dostępności testów dotyczących koronawirusa.

Światowa Organizacja Zdrowia apeluje o przeprowadzanie jak największej liczby testów na obecność wirusa.

Mamy prostą wiadomość dla wszystkich krajów: test, test, test. Przetestuj każdego podejrzanego. Jeśli wynik testu jest pozytywny, odizoluj go i dowiedz się, z kim była osoba w bliskim kontakcie do 2 dni przed wystąpieniem objawów, i przetestuj również tych ludzi" - apeluje WHO.

Na temat testów głos zabrał minister zdrowia Łukasz Szumowski:

- Te testy są sensowne tylko po siedmiu dniach od kontaktu. Jeśli ktoś jest badany po trzech dniach, to mogą być one niemiarodajne. (...) Przeprowadzamy 1,5 tys. testów dziennie. Razem mamy ich wykonanych łącznie ok. 10 tys - mówił Szumowski na antenie Polskiego Radia.

Krytycznie ilość przeprowadzanych testów ocenia ekonomistka Alicja Defretyka:

- Na 112 osób z rządu - 2 są zarażone COVID19, czyli 1,8%. Osoby z rządu i centralnej administracji mają robione testy. W Polsce - ponad 38 mln osób - jest już potwierdzonych 378 przypadków zarażenia. Strach pomyśleć ile osób może być już zarażonych, gdyby robiono więcej testów.

Poseł Sławomir Nitras krytykuje ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Zdaniem Nitrasa nie jest możliwe, żeby obecna liczba zarażonych Polaków koronawirusem była taka, jak podaje Ministerstwo Zdrowia - skoro w samym rządzie stwierdzono już 2 przypadki choroby.

- Mamy wierzyć, że polscy ministrowie chorują na koronawirusa statystycznie 2000 razy częściej niż przeciętny Polak. A 1000 razy częściej niż przeciętny Polak chorują ich doradcy. Minister Szumowski konsekwentnie od początku odmawia Polakom powszechnych testów, które są wprowadzane na świecie. Ministrowie i ich doradcy są badani, ale już lekarze i pielęgniarki w szpitalach nie!

- W Niemczech jest oficjalnie ponad 15000 tysięcy chorych, a w Polsce 350. Skąd ta różnica? W Polsce bada się rząd a w Niemczech wszystkich potrzebujących - komenntuje poseł Sławomir Nitras.

          Popierasz Nitrasa - kciuk w górę!


+ 1624
- 37

Polub Polityczek.pl