aee92c9xx00221439e48b3e8aa64.jpeg

Rumuński rząd Narodowo-Liberalny podjął kolejne drastyczne kroki w związku z walką z pandemią koronawirusa.

Wszystkie osoby, które mają świadomość bycia zarażonym koronawirusem i niestosujące się do kwarantanny zostaną skazane na karę do 15 lat więzienia. Dekret o tej treści został przyjęty w czwartek przez rumuńskie władze. Postanowienie rządzących ma pomóc w zahamowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa w kraju.

"Rząd w Bukareszcie ogłosił, że te osoby, które są zakażone koronawirusem i są tego świadome, ale nie przestrzegają nakazów sanitarnych, przez co mogą przyczyniać się do śmierci innej osoby, zostaną skazane na 15 lat więzienia. Dekret wchodzi w życie natychmiast" - informuje Radio Zet.

- Nie możemy akceptować tego, że nieodpowiedzialni ludzie przemieszczają się swobodnie i mogą powodować choroby u innych - powiedział premier Ludovic Orban.

W Rumunii dotychczas zdiagnozowano 308 osób z koronawirusem, 31 osób zostało wyleczonych, nikt nie zmarł, 11 osób jest w stanie krytycznym.

Reakcje internautów:

"Wprowadzić to w Polsce migusiem. Jedni się starają, a inni to niweczą. Dla takich ludzi którzy nie przestrzegają kwarantanny. Chodzą na SOR i paraliżują pracę szpitali. Uciekaj z oddziałów bądź co niektórzy z lekarzy przyjmują o zgrozo w prywatnym gabinecie. Nie mieć litości".

"Współpracownik z Rumunii wspominał, że tam wojsko na ulicach od poniedziałku i nie bawią się w ceregiele".

"Może u nas tez by się taki dekret przydał".

            Popierasz dekret - kciuk w górę!


+ 260
- 15

Polub Polityczek.pl