aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasldpedddddd.jpg

Ojciec Tadeusz Rydzyk w związku z pandemią koronawirusa wyszedł do wiernych z prośbą.

Rydzyk znalazł kolejny powód do tego, aby poskarżyć się na trudną sytuację finansową mediów, którymi zarządza. Tym razem duchownemu przyszedł "z pomocą" koronawirus.

Duchowny z Torunia wezwał do przekazywania Radiu Maryja, jak i Telewizji Trwam "pomocy materialnej".

"Kochana Rodzino Radia Maryja, w poważnej sytuacji pandemii koronawirusa bardzo trudno zwrócić mi się do państwa – słuchaczy i widzów Telewizji Trwam, ale czynię to w trosce o istnienie naszych mediów. Prosimy, abyście nie odkładali na potem przekazywania pomocy materialnej na funkcjonowanie i istnienie jakże ważnych dla Polski i Polaków (...) Radia Maryja i Telewizji Trwam".

"Przed pandemią koronawirusa ofiary składane na te media, przy bardzo oszczędnym gospodarowaniu starczały skromnie od pierwszego do pierwszego. Teraz, gdy firmy i zakłady pracy spowalniają działalność, a więc i zarobki mogą być mniejsze, boimy się o istnienie Radia Maryja, Telewizji Trwam" - zwrócił się Rydzyk.

***

Apel Rydzyka krytycznie ocenia ks. Wojciech Lemański.

- Ten bezczelny typ nie wie co to wstyd. On nawet się teraz nie kompromituje, to zrobił już dawno i to niejednokrotnie. On ma czelność wzywać schorowanych emerytów, by zamiast kupić leki, wspierali jego szemrane interesy. Oczywiście, każdy ze swoimi zasobami może zrobić, co zechce. Ale w dobie tragicznej sytuacji polskich szpitali, wobec katastrofy schronisk dla bezdomnych i przerażenia chorych na raka i osób wymagających dializy - występować z takim apelem, to szczyt zachłanności i cynizmu.

- Oby to była ta kropla, która przeleje czarę goryczy i utopi w niej tego ... - brak mi słów - komentuje ks. Lemański.

W podobnym tonie co ks. Lemański wypowiada się Krzysztof Luft (były rzecznik rządów RP):

- Bezczelność toruńskiego szarlatana nie zna granic. Nadziany państwowymi milionami, jak kaczka jabłkami, nawet epidemię chce wykorzystać do naciągania emerytów, którzy zwłaszcza teraz będą mieć inne wydatki - na drożejące lekarstwa i żywność.

aaaaaaaaaaaaldepdddd.jpg

           Popierasz Rydzyka - kciuk w górę!


+ 335
- 29840

Polub Polityczek.pl