aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpeddddd.jpg

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega, że nie ma takiej granicy wieku, która chroniłaby przez pandemią koronawirusa.

Nikt nie jest bezpieczny przed koronawirusem. Nie ma znaczenia, czy jesteś dzieckiem, młodym człowiekiem, dorosłym czy starcem. Mężczyzną lub kobietą. COVID-19 nie rozróżnia wieku, płci ani klasy społecznej. Pandemia rozprzestrzenia się błyskawicznie na całym świecie. Każdego dnia jest coraz więcej zarażonych i wzrasta śmiertelność.

„Koronawirus nie tylko zabija starszych ludzi”. Takie jest ostrzeżenie dyrektora generalnego WHO, Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa, który również przypomniał, że znaczna liczba młodych ludzi zmarła z powodu tej choroby. „Są przypadki zdrowych młodych ludzi, którzy doświadczyli poważnych komplikacji” - mówi Ghebreyesus.

Chociaż koronawirus jest bardziej niebezpieczną chorobą dla osób starszych, „wszyscy musimy unikać infekcji- apeluje WHO. Światowa Organizacja Zdrowia nadal utrzymuje, że izolacja jest najskuteczniejszym sposobem walki z wirusem.

Dlaczego koronawirus zabija także zdrowych młodych ludzi?

Nikt nie jest bezpieczny. Wirusy mutują. Chociaż uwaga skupia się na najbardziej wrażliwych grupach ze względu na wiek lub wcześniejsze patologie, zabijają one także młodych ludzi.

„Wpływ na młodych ludzi jest mniejszy, ale nie oznacza to, że nie ma poważnych przypadków” - mówił dzisiaj Fernando Simón, dyrektor ds. Sanitarnych w Hiszpanii. „Trzeba być ostrożnym z danymi, ponieważ są one wstępne” - dodawał.

corona-4930541_640.jpgźródło/marca.com

             Popierasz WHO - kciuk w górę!


+ 395
- 8

Polub Polityczek.pl