49672637101_3c1ac705f4_c.jpg

Premier Mateusz Morawiecki gościł w programie "Gość Wiadomości (TVP). Szef rządu wypowiedział się na temat majowej daty wyborów prezydenckich.

PiS robi wszystko, aby nie przekładać wyborów prezydenckich. Rządzący chcą skorzystać na rosnących notowaniach wynikających z aktywności prezydenta Andrzeja Dudy ws. koronawirusa. Jak podał kilka dni temu portal Onet, Andrzej Duda w tej chwili ma realną szansę na wygranie wyborów już w pierwszej turze.

Morawiecki w rozmowie z Edytą Lewandowską mówił, że wybory prezydenckie powinny się odbyć w ustalonym terminie.

– Według mojej opinii wybory prezydenckie powinny się odbyć w zaplanowanym terminie, ponieważ jestem przekonany o tym, że w dłuższej perspektywie może nastąpić bardzo wiele nieprzewidzianych okoliczności. Może np. jesienią nastąpić nawrót koronawirusa zgodnie z niektórymi przewidywaniami, więc tego typu spekulacje są zawsze poddane bardzo wielu zmiennym, wielu niewiadomym.

- Jeśli z taką okolicznością mamy do czynienia, to zawsze najlepiej jest przeprowadzić pewne działania zgodnie z planem, tak jak przewidywał to pierwotny termin wyborów prezydenckich – wypowiadał się Morawiecki na antenie TVP.

ETakFO2XsAMXEby.jpg

Redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk dziwi się słowom premiera Morawieckiego:

- Czyli żebym dobrze zrozumiał: nie można przesunąć wyborów na jesień, bo wtedy może być epidemia koronawirusa, a w trakcie epidemii koronawirusa trudno jest robić wybory, więc trzeba zrobić wybory teraz, kiedy jest epidemia koronawirusa? Dobrze zrozumiałem? - komentuje zdezorientowany Węglarczyk.

Internauci do Morawieckiego:

"Jesienią może też być gradobicie. Jesteście grabarzami demokracji, dla władzy zrobicie każde świństwo".

"Czy tylko ja widzę tu brak logiki? Teraz wybory mogą być możliwe, a wirus jest, a na jesień wybory nie mogą być przeprowadzone, bo wirus MOŻE powrócić".

"(Śmiech) Komedia. Nie można przesunąć wyborów na jesień, bo MOŻE BYĆ wtedy nawrót koronawirusa. Dlatego wybory mają odbyć się w maju, gdy JEST epidemia koronawirusa".

      Popierasz Morawieckiego - kciuk w górę!


+ 29
- 2555

Polub Polityczek.pl