aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaslepdeddddddd.jpg

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek krytycznie zareagował na trwanie polityków rządzących przy decyzji o organizacji majowych wyborów prezydenckich.

Politycy PiS twierdzą, że na obecną chwilę nie ma potrzeby zmiany majowych wyborów prezydenckich. Wicepremier Jacek Sasin w rozmowie z portalem Wirtualna Polska odrzucał możliwość wprowadzenia stanu wyjątkowego w związku z pandemią koronawirusa.

- Mamy swój system prawny i swój system konstytucyjny, który mówi bardzo wyraźnie: wybory można przesunąć wyłącznie wtedy, jeśli mamy formalnie wprowadzony stan nadzwyczajny. (...) W obecnie obowiązującym porządku prawnym nie ma przesłanek do tego, żeby przełożyć wybory prezydenckie - mówił Sasin.

Prezydent Andrzej Duda (kandydat PiS w wyborach) korzysta na trwającej pandemii, często występuje w mediach, a tym samym jego notowania w przedwyborczych sondażach rosną.

Na temat dzisiejszej konferencji PAD i PMM wypowiada się poseł Sławomir iItras.

- Dwóch niepoważnych facetów zwołało konferencje, żeby powiedzieć Polakom, jak naciskać guziki na światłach dla pieszych. Jak oni mają sobie poradzić z pandemią, skoro Andrzej Duda zajmuje się tylko swoją kampanią. A premier Morawiecki, zamiast państwem zarządzać musi bez przerwy uczestniczyć w ustawkach kampanijnych Dudy?

- W szpitalach dramat, nie badacie nawet lekarzy i personelu medycznego, a co dopiero pacjentów. Na granicach ludzie stoją po 2 dni, żeby wjechać do kraju, w kolejkach stoją również dostawy komponentów do produkcji leków!!! W tym czasie Morawiecki mówi, że kolejki są rozładowane. To kłamstwo. Byliście w Kołbaskowie, Świecku? Zamknęliście ludziom ich firmy i każecie płacić ZUS, bo warunki zwolnienia są nie do spełnienia. Pokażcie kogoś kto przebrnął te procedurę. To są problemy, a wy w tym czasie sobie kampanijne ustawki robicie? Do roboty panie Morawiecki! - komentuje Nitras.

89923499_2723118797806367_2527705325914554368_n.jpg

Do decyzji o nieprzerwaniu kampanii prezydenckiej odniósł się dzisiaj w social mediach prezes PZPN Zbigniew Boniek.

           Popierasz Bońka - kciuk w górę!

+ 2008
- 43

Polub Polityczek.pl