aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalspedddddddd.jpg

Trudna sytuacja w Szpitalu Wojewódzkim w Łożmy - informuje pierwszy pacjent z podejrzeniem koronawirusa, który zgłosił się do placówki.

W ostatnich dniach decyzją rządzących polityków PiS Szpital Wojewódzki w Łomży zamienił się w szpital zakaźny. Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski pytany o to, dlaczego zdecydowano się na ten krok. odpowiada:

- Dlaczego USK w Białymstoku nie został wyznaczony na szpital zakaźny? Bo Szpital Uniwersytecki jest główną placówką w Podlaskim, która zapewnia bezpieczeństwo medyczne w regionie - stwierdza Paszkowski.

Decyzja ta bardzo nie spodobała się mieszkańcom Łómży, którzy w ostatnich dniach protestowali przed szpitalem. Mieszkańcy obawiają się, że chore osoby z okolicy nie będą mógły w obecnej sytuacji udać się do szpitala. 

- Szpital w Łomży staje się szpitalem zakaźnym. W szpitalu pracuje 2 lekarzy chorób zakaźnych. Na wyposażeniu jest jedynie 13 respiratorów. Dlaczego wraz z decyzją o przekształceniu szpitala w zakaźny nie wysłano całemu personelowi środków ochrony indywidualnej? - pyta wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Kilka dni temu Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że każdy ze szpitali zakaźnych otrzyma 1000 kombinezonów.

Była posłanka PiS Bernadeta Krynicka (obecnie dyrektorka w szpitalu wojewódzkim w Łóżmy) skrytykowała przekształcenie szpitala w jednostkę zakaźną. Stwierdziła, że personel, jak i szpital nie są kompletnie przygotowani do przyjmowania pacjentów z koronawirusem.

Krynicka zapłaciła za swoje słowa. Jarosław Kaczyński zdecydował o zawieszeniu jej w prawach członka partii PiS.

- Jeżeli ktoś myśli, że bredniami są wypowiedzi ex-posłanki PiS na temat nieprzygotowania przekształcenia Szpitala Wojewódzkiego w Łomży w szpital zakaźny do leczenia koronawirusa, niech porozmawia z personelem, który jest podobnego zdania. Dyrektor szpitala właśnie podała się do dymisji - komentuje dziennikarz Jacek Nizinkiewicz.

Pierwszy pacjent

Do placówki w Łóżmy zgłosił się pierwszy pacjent z podejrzeniem koronawirusa. Jak informuje za pośrednictwem social mediów - czeka na wynik dot. obecności koronawirusa w organizmie już ponad 60 godzin.

                 Łomża da radę z wirusem - kciuk w górę!

+ 20
- 286

Polub Polityczek.pl