aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpffffffffff.jpg

Poseł Sławomir Nitras odniósł się do dzisiejszych decyzji rządzących ws. pomocy przedsiębiorcom w związku z koronawirusem.

Premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda nie przedstawili - tak ja się spodziewali tego przesiębiorcy - wielkich ułatwień dla firm. Było dużo okrągłych słów, ale zabrakło konkretów. Nie wiadomo jak szerokie grono przedsiębiorców skorzysta z cząstkowych (na tę chwilę) zapowiedzi rządzących.

- Przygotowana została Tarcza Antykryzysowa o szacunkowej wartości ok. 212 mld zł - deklarował Morawiecki.

Kwota ta zostanie jednak rozłożona na wiele segmentów życia publicznego, co zmniejsza szanse wielu przedsiębiorców na otrzymanie konkretnych pieniędzy.

- Ten pakiet obejmie 5 części: bezpieczeństwo pracowników, finansowanie przedsiębiorstw, ochrona zdrowia, wzmocnienie systemu finansowego i program inwestycji publicznych - wypowiadał się PMM na temat 212 mld.

***

- Niezbędny pakiet działań ratujących gospodarkę: Zwolnienia ze składek ZUS. Bezpośrednie zasilenie finansowe firm, które tracą płynność. Bezpośrednie wsparcie dla osób, które straciły zarobki. Inaczej firmy będą bankrutować, a ci bez zarobków nie będą mieli za co żyć - ocenia były poseł Ryszard Petru.

Już wiemy, że przedsiębiorcy nie zostaną zwolnieni ze składki ZUS, a umożliwi im się spłatę jej w późniejszym terminie.

- Dlaczego zawieszenie składek ZUS, a nie rezygnacja z nich na czas epidemii? Przecież to państwo zakazało pracy! Ludzie mają zakaz pracy, a daniny mają płacić, tyle że później?! Jak fryzjer odbije sobie stratę? Ludzie po epidemii częściej będą obcinać sobie włosy?! - komentuje posłanka Izabela Leszczyna.

Do "pomocy" przedsiębiorcom przez rządzących odniósł się także poseł Sławomir Nitras, który przypomina niedawny podpis prezydenta Andrzej Dudy pod ustawą PiS, w myśl której miliardy złotych powędrowały do mediów publicznych.

          Popierasz Nitrasa - kciuk w górę!

+ 730
- 16

Polub Polityczek.pl