aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaapelfffffff.jpg

Prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz odniósł się do głosów dotyczących możliwości przełożenia majowych wyborów prezydenckich. Wszystko kontekście trwającej pandemii.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości nie myślą o przełożeniu wyborów prezydenckich. Ich kandydat Andrzej Duda zyskuje z każdym dniem za sprawy aktywności medialnej dotyczącej koronawirusa.

- Mamy swój system prawny i swój system konstytucyjny, który mówi bardzo wyraźnie: wybory można przesunąć wyłącznie wtedy, jeśli mamy formalnie wprowadzony stan nadzwyczajny. (...) Nie ma dzisiaj przesłanego do tego, żeby wprowadzać stan nadzwyczajny. (...) Proponowałbym, aby nie podążać tą drogą, aby dla jednego tylko i wyłącznie celu politycznego przesunięcia terminu wyborów wprowadzać stan nadzwyczajny, który dla bardzo wielu Polaków oznacza daleko idące restrykcje - mówił wicepremier Jacek Sasin w rozmowie z Wirtualną Polską.

Sasin pytany o to, jak postrzega wzmożoną aktywność Dudy w czasie pandemii, odpowiada:

- Tak powinien wyglądać standard przywódców, którzy nie zamykają się w tym trudnym momencie dla Polaków w czterech ścianach.

***

Możliwość przełożenia wyborów skomentował w social mediach dziennikarz Rafał Ziemkiewicz. Sympatyzujący z politykami Prawa i Sprawiedliwości publicysta oświadczył, że prezydent Andrzej Duda powinien otrzymać drugą kadencję... bez wyborów.

Pomysł Ziemkiewicza bardzo spodobał się internautom popierającym obecnie rządzących.

"Najrozsądniejsze wyjście, ale co na to TSUE", "Panie Rafale to miód na nasze serca coś pan napisał", "Skoro opozycja chce, przełożyć wybory na 2025 rok. I będzie git" - zareagowali zwolennicy PiS-u.

Nie zabrakło jednak też krytycznych głosów:

"Orlenówka ci zaszkodziła", "Obiektywizm, aż bije po oczach. A gdzie szacunek do demokracji? Jak już pan tak wpisuje się w retorykę PiS to, gdzie w tym wszystkich jest suweren?", A może inaczej. Z braku poważnej prezydentury należy skrócić kadencję Dudy. 5 lat obciachu to i tak za dużo. Przedszkolak byłby lepszym prezydentem".

   Popierasz Ziemkiewicza - kciuk w górę!


+ 1650
- 2307

Polub Polityczek.pl