11580832545_618f24849c_c.jpg

Polska policja wystosowała prośbę, w której prosi potencjalnych przestępców, aby zaprzestali w obecnym okresie działań przestępczych. Wszytko, za sprawą koronawirusa.

Policja oświadczyła na swoim social mediowym kanale na Twitterze, że ma obecnie dużo nowych obowiązków (m.in. wspieranie straży granicznej, służb sanitarnych) w związku z trwającą pandemią. Dodatkowe czynności nałożone na mundurowych powodują, że nie mogą się oni w pełnić oddać dotychczasowym zajęciom.

"Służby podległe MSWiA są zaangażowane w działania, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Funkcjonariusze Straży Granicznej odprawiają podróżnych na granicy wewnętrznej, strażacy pełnią służbę w punktach kontroli sanitarnej, a policjanci dbają o osoby objęte kwarantanną" - czytamy w komunikacie MSWiA.

Prośba policji 

"Z powodu pandemii COVID-19, która wywołała panikę, a na nas nałożyła wiele nowych zadań prosimy o zaprzestanie wszelkich działań przestępczych do odwołania' - apelują mundurowi.

Internauci do policji:

"A członków PiS to też dotyczy? Szczególnie tych u władzy?"

"Bezwzględnie zastosuję się do apelu".

"Jak nie zadziała, to możecie napisać, że macie jedną celę z kilkoma zakichanymi przestępcami - jak nie prośbą to groźbą!".

"Też się nudzicie na kwarantannie? Zawsze można powycinać konfetti".

        Popierasz policję - kciuk w górę!


+ 73
- 234

Polub Polityczek.pl