b3cc18f70b84eadc2158abc89558b3261024000.jpg

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z pracownikami produkującymi płyn do dezynfekcji dla stacji Orlen. 

Politycy Prawa i Sprawiedliwości nie zamierzają na tę chwilę przełożyć daty wyborów prezydenckich. Według sondaży na obecnej sytuacji związanej z koronawirusem najbardziej korzysta Andrzej Duda.

PAD w ostatnim czasie bardzo często pojawia się w mediach za sprawą koronawirusa. Dzisiaj Kancelaria Prezydenta umieściła w social mediach nagranie ze spotkania prezydenta z pracownikami produkującymi płyn do higieny, który możemy zakupić na stacjach benzynowych Orlen.

"Pierwsza partia płynu do dezynfekcji rąk o działaniu wirusobójczym jest już w drodze do Agencji Rezerw Materiałowych. W obliczu nadzwyczajnej sytuacji nasz zakład PKN ORLEN w Jedliczu angażuje wszelkie dostępne środki, by zmaksymalizować poziom produkcji" - ogłosił 13 marca prezes Orlenu Daniel Obajtek.

Następnie wybuchnęła afera związana z ceną płyny - pierwsza cena wynosiła 95 zł za 5 litrów (!). Po protestach Orlen zdecydował się na obniżenie ceny produktu do 15 zł za litr.

"Płyny do dezynfekcji rąk o pojemności 1 litra będą dostępne na wszystkich stacjach ORLEN w cenie 15 zł. Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych zezwolił na wykorzystanie tańszego etanolu o jakości farmakopalnej, co pozwoliło na optymalizację kosztów produkcji" - czytamy w oświadczeniu Orlenu.

Duda dziękuje za płyn

Prezydent Andrzej Duda udał się na spotkanie z pracownikami produkującymi płyn dla Orlenu w związku z trwającą pandemią.

- Po co to komu? Jaki z tego pożytek? Choć jeden rzeczowy powód, dla którego w środku epidemii prezydent urządza takie pokazówki narażając i siebie, i innych na zakażenie? - komentuje dziennikarz Witold Głowacki, "Polska The Times".
- Nieodpowiedzialne zachowanie prezydenta. Andrzej Duda najwyraźniej nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji, jego apele o pozostanie w domu są nic nie warte, jeśli składa zbędne wizyty gospodarskie. To nie czas na kampanię! - ocenia dziennikarz Patryk Michalski, radio "RMF FM".
           Popierasz Dudę - kciuk w górę!

+ 11
- 873

Polub Polityczek.pl