35762214030_ec074ec9dd_c.jpg

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki odniósł się do głosów apelujących o zmianę daty wyborów prezydenckich.

Majowe wybory prezydenckie powinny zostać przełożone ze względu na nadzwyczajną sytuację związaną z pandemią koronawirusa. 

Adwokat Sylwia Gregorczyk Abram uważa, że obecnie jedyną osobą prowadzącą kampanię prezydencką jest kandydat PiS - Andrzej Duda.

- Wybory nie powinny odbyć się w maju. Mamy faktyczny stan nadzwyczajny. Kampanię prowadzi w zasadzie jeden kandydat. Jeżeli wszyscy pozostali kandydaci poza Andrzejem Dudą się wycofają zgodnie z art. 8b ustawy o wyborze Prezydenta RP Marszałek Sejmu ponownie zarządza wybory - deklaruje Abram.

Muzyk Zbigniew Hołdys jest zdania, że wszyscy kandydaci - poza Dudą - powinni się spotkać i ustalić co w obecnej sytuacji robić dalej.

- Kandydaci na urząd prezydenta - z wyjątkiem Dudy - powinni się spotkać i ustalić reguły gry w tej sytuacji. Bo gra z zawodnikiem-szulerem, który innym zaspawał szatnie, a sam grasuje po boisku, to nie jest gra - ocenia Hołdys.

Na temat możliwości przełożenia wyborów prezydenckich wypowiedział się wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Polityk zaatakował w swoim wpisie na Twitterze polityków opozycji.

"Gdy wszystkie siły trzeba skupić na walce z pandemią, opozycja myśli tylko o sobie i lamentuje w sprawie odłożenia wyborów. Im więksi nieudacznicy, tym krzyczą głośniej. Ale Polacy nie wybiorą ich ani w maju, ani w żadnym innym terminie" - pisze Terlecki. 

- Gdy wszystkie siły trzeba skupić na walce z pandemią, nie można skupiać się na kampanii wyborczej. To oczywista oczywistość - odpowiada Terleckiemu dziennikarz Konrad Piasecki, TVN24.

- A propos nieudaczników, to przypomnę, że pan ledwo co się dostał do Sejmu - zareagowała dziennikarka Aneta Mościcka.

Internauci do Terleckiego:

"Wasz figurant zdalnie sterowany z Żoliborza daje przykład, do jakiego stopnia można być nieodpowiedzialnym, a pan jesteś zwykły buc i arogant".

"Przecież to pani Mazurek wciąż rozpisuje się o wygranej Dudy. Coś się panu pomyliło".

"Błąd logiczny. Skoro wszystkie siły trzeba skupić na pandemii, to nie należy prowadzić kampanii, a wybory bez kampanii są bez sensu. Opozycja to wie i zachowuje się wstrzemięźliwie. Za to wy żerujecie na zarazie i udajecie (?) głupszych niż norma przewiduje".

        Popierasz Terleckiego - kciuk w górę!


+ 22
- 2838

Polub Polityczek.pl