aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakeoddddd.png

Internauta udostępnił film z Mierzyna na Kaszubach. Na nagraniu widzimy księdza na ciężarówce.

W związku z trwającą epidemią koronawirusa rząd zakazał zgromadzeń powyżej 50 osób. Na obostrzeniu ucierpiał m.in. kościół katolicki.

Duchowni katoliccy różnią się w podejściu do obecnej sytuacji. Przewodniczący Episkopatu Polski Stanisław Gądecki zaapelował o uczestniczenie w mszach za pośrednictwem mediów. Abp Andrzej Dzięga napisał list do wiernych, aby nie bali się przyjmować komunii, ponieważ... "Chrystus nie roznosi wirusów ani zarazków".

W poniedzialek - po pierwszej niedzieli z utrudnieniami - głos zabrał kolejny raz abp Gądecki.

"Ta dyspensa, która została udzielona, sprawiła, że możemy partycypować we mszy świętej transmitowanej poprzez media. Jednocześnie doświadczamy też z pewnością dyskomfortu, który płynie i z niemożności nieraz kontaktowania się ze swoją rodziną, ze swoimi wnukami, ale także z niemożności pójścia na mszę świętą do kościoła, co było naszym normalnym zwyczajem".

"Łatwiej jest kapłanowi odprawiać mszę świętą, gdy widzi przed sobą tłum. Trudniej jest, gdy ludzi nie ma".

Gądecki stara się jednak dostrzec jakiś pozytyw w obecnej sytuacji, mający polegać na tym, że być może w przyszłości wszystkie parafie będą mogły transmitować swoje msze.

"Być może z nieszczęścia, które nas spotkało wyniknie jakieś dobro, może to wszystko sprowokuje w ludziach szukanie Słowa Bożego. Być może sytuacja takiego ograniczenia, które zostało narzucone, da efekt, który będzie błogosławiony". 

Kaszuby

Internauta nagrał w minioną niedzielę księdza jadącego na tylnej części ciężarówki. Zdarzenie miało miejsce we wsi Mierzyno. Internauta dodał do swojego filmu tytuł "Odkażanie Mierzyna" w związku z koronawirusem. 

Na temat zdarzenia wypowiedział się proboszcz "Parafii Mierzyn" ks. Zbigniew Wyka.

"Postanowiłem, jako proboszcz parafii MB Bolesnej w Mierzynie, że w niedzielę 15 marca o godzinie 15.00 wyruszę z Najświętszym Sakramentem, na platformie samochodu, po wszystkich ulicach naszej wspólnoty, by Nasz Pan Miłosierny Bóg w Najświętszej Hostii ukryty, przez moje dłonie błogosławił naszej ziemi, chronił nas i nasze domy przed wszelkim niebezpieczeństwem".

           Popierasz księdza - kciuk w górę!


+ 46
- 959

Polub Polityczek.pl