prezydium-696x426.jpg

Na oficjalnym profilu społecznościowym Episkopatu Polski pojawił się post, w którym duchowni przypominają wydarzenia z 1652 r.

Biskupi zareagowali na wczorajszą decyzję rządu o zakazie organizacji imprez masowych. Abp Stanisław Gądecki doradził parafiom, aby zwiększyć liczbę mszy.

"W związku z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, żeby nie było dużych zgromadzeń osób, proszę o zwiększenie – w miarę możliwości, liczby niedzielnych Mszy Świętych w kościołach, aby jednorazowo w liturgiach mogła uczestniczyć liczba wiernych odpowiednia do wytycznych służb sanitarnych"– oświadczył abp Stanisław Gądecki.

W czasie dzisiejszej konferencji rządzący z premierem Mateuszem Morawickim na czele byli pytani przez dziennikarzy o powyższe stanowisko duchownych. Politycy PiS stwierdzili, że są w stałym kontakcie z Episkopatem oraz nie wykluczyli, że jeżeli sytuacja będzie poważniejsza, to podejmą decyzję o zamknięciu kościołów. Zwrócono uwagę, że w kościele ludzie znajdują się od siebie w odległości mniejszej niż 1 m, a to jest poważnym zagrożeniem rozprzestrzeniania się wirusa.

Kościół kontra epidemia

Na oficjalnym koncie biskupów na Twitterze pojawił się dzisiaj post, w którym duchowni przypominają swoje dokonania "medyczne" mające miejsce w XVII wieku.

"W 1652 r. do Warszawy zbliżała się epidemia, w Bramie Nowomiejskiej umieszczono czczony przez warszawiaków obraz Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy, Strażniczki Polski i modlono się o cud odpędzenia zarazy. Prośby zostały wysłuchane". 

Reakcje internautów:

"Mamy XXI wiek a wy dalej w średniowieczu".

"Jeżeli wierny zarazi chociaż jednego księdza, to cała plebania będzie zamknięta. A to, że narazicie na zachorowanie nie tylko swoich księży, ale i wiernych przez kontakt z nimi, jest nieakceptowanym przejawem nieodpowiedzialności i lekceważenia zdrowia i życia Polaków".

"W powstaniu warszawskim ludzie też się modlili i Mama Chrystusa nie pomogła. Różaniec do granic nie pomógł i wirus przekroczył granice. Szkoda czasu zatem".

"Przez takie szerzenie ciemnoty narażacie życie ludzi!".

          Popierasz Kościół - kciuk w górę!


+ 762
- 4132

Polub Polityczek.pl