aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpddddddd.jpg

Redaktor naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis skomentował zachowanie polityków Prawa i Sprawiedliwości w czasie wieczornego głosowania w Sejmie ws. pieniędzy dla mediów publicznych.

Rządzący zdecydowali o przekazaniu 1,95 mld zł na Telewizję Polską oraz Polskie Radio i odrzucili poprawkę opozycji do budżetu dotyczącą przekazania tych pieniędzy na onkologię.

Zdarzeniem, które oburzyło opinię publiczną, był gest posłanki Joanny Lichockiej do polityków opozycji - pokazała "środkowy palec" ( znaczący: pier...cie się - red.).

- Głosowanie w Sejmie plus gest posłanki PiS przejdą do historii jako pokaz pogardy i hańby, który będzie kosztował życie wielu chorych onkologicznie, którym można by pomóc. Senat jest uparty i złożymy projekt przeznaczenia 2 mld na onkologię w budżecie. Będzie sprawdzian nr 2 - zapowiada marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki.

Na temat rządzących wypowiada się dziennikarz Tomasz Lis:

- Chamska zmiana. Inwazja chamów, chamskich instynktów, zachowań i gestów. Szydło, Krynicka, Pawłowicz, Mazurek, Lichocka. Do zobaczenia 10 maja. Niech każdy chory na raka, Każdy, kto ma lub miał w rodzinie kogoś chorego na raka, niech każdy, kto boi się raka albo ma odrobinę empatii, pamięta o Lichockiej, jej chamskim geście i jej/ich skrajnej pogardzie dla Polaków. Za środkowy palec pokażmy im znak zwycięstwa. PiS-owska terapia onkologiczna. Zamiast leków- TVP info. Jak cię krew zaleje, to i rak zniknie - komentuje redaktor naczelny "Newsweeka".

Polityczka PiS postanowiła na łamach dziennika "Fakt" przeprosić za swoje zachowanie.

- Jeśli ktoś poczuł się urażony tym gestem, gestem, który nie miał złych intencji, to chciałabym wyrazić ubolewanie i przeprosić - mówi Lichocka.

- Przeproszenie tych, którzy poczuli sie urażeni, zwykle oznacza pocałujcie mnie w d... - komentuje słowa Lichockiej Tomasz Lis.

         Popierasz Lisa - kciuk w górę!

+ 1273
- 45

Polub Polityczek.pl