aaaaaaaaaaaaaaaaaalspelffffff.jpg

Prawie 2 miliardy złotych, tyle powędruje do mediów publicznych - zdecydowali dzisiaj wieczorem w Sejmie politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości odrzucili pomysł przeznaczenia 1,95 mld zł na onkologię, jak proponowali politycy opozycji i przeznaczą pieniądze tak, jak wcześniej planowali na media publiczne.

Zachowaniem, które najbardziej może oburzać poza - olbrzymimi pieniędzmi na TVP i Polskie Radia - jest gest posłanki Joanny Lichockiej skierowany do polityków opozycji.

- Buta i arogancja Joanny Lichockiej i PiS po przeznaczeniu 2 mld na propagandę i hejt. To gest wobec wszystkich, którzy domagają się zwiększenia nakładów na onkologię, psychiatrię - mówi posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.

- To niemożliwe. Przecież posłanka Lichocka forsuje właśnie projekt uchwały, w którym napisała, że "Sejm Rzeczypospolitej wyraża najwyższe oburzenie wobec barbarzyńskich zachowań wymierzonych w autorytet polskiego państwa" - komentuje dziennikarz Konrad Piasecki. 

Małgorzata Kidawa-Błońska: "Mediów publicznych w Polsce nie ma. Na własną telewizję PiS przeznaczył 2 mld zł. Niech Andrzej Duda wykaże się odwagą, pojedzie do zamykanych szpitali i wytłumaczy ludziom, dlaczego te pieniądze wydane zostaną na manipulację i pogardę, a nie na ochronę zdrowia!".

Bartłomiej Siekiewicz (były szef MSWiA): "To co dziś pokazał w Sejmie PiS gestem pani poseł Lichockiej jest podsumowaniem stosunku tej partii do Sejmu i Polaków. Szkoda słów. Niech mówi sam obraz. W tysięcznych podaniach i plakatach".

Stanowisko  Lichockiej

Posłanka PiS twierdzi, że nie pokazała środkowego palca opozycji.

- Szanowni Państwo, gdybym chciała pokazać gest środkowego palca posłom PO, którzy po chamsku zachowywali się na sali plenarnej, to bym to zrobiła. Przesuwałam dwukrotnie palcem pod okiem, energicznie, bo byłam zdenerwowana. Nic więcej, a politycy PO sądzą po sobie. To ich styl - oświadczyła polityczka obozu rządzącego. 

          Popierasz Lichocką - kciuk w górę!


+ 26
- 2558

Polub Polityczek.pl