aaaaaokdeoddddd.png

Były poseł Prawi i Sprawiedliwości Stanisław Pięta gościł w prawicowej Telewizji Republika. Ex-polityk mówił m.in. o tym, czym obecnie się zajmuje.

Kariera polityczna Stanisława Pięty zakończyła się, gdy okazało się, że żonaty poseł miał romans z młodszą kobietą. Politycy Prawa i Sprawiedliwości zdecydowali o nieumieszczeniu polityka na liście wyborczej.

Dzisiaj Pięta pojawia się po dłuższym okresie nieobecności w przestrzeni publicznej w Telewizji Republika i opowiada, czym się zajmuje.

- Zajmuję się utrzymaniem siebie i swoich bliskich. Pracuję zawodowo. Jestem doradzą do trudnych spraw. W sytuacjach kryzysowych okazuje się, że działają na rynku firmy, które zajmują się ratowaniem innych firm, które popadają w pewne kłopoty. (...) Moja rola polega na rozładowywaniu konfliktu, na szukaniu porozumienia, poszukiwaniu pewnej drogi komunikacji, budowaniu zestawu argumentów, które mogą być przydatne w deeskalacji konfliktu. Tak się czasami zdarza, że firma popada w konflikt np. z lokalną społecznością albo z samorządem i działają profesjonale instytucje, które redukują te napięcia.

- Okazuje się, że moje doświadczenia (...) pewna zdolność do zachowywania zimnej krwi, są przydatne.

Jest pan w dalszym ciągu osobą publiczną (stwierdziła dziennikarka Dorota Kania).

- Jestem osoba prywatną. Posiadam pewne doświadczenie, umiejętności, pewne kompetencje, ale jestem osobą prywatną. (...) Wielu ludzi uważa, że ktoś taki jak ja może być jeszcze do czegoś przydatny.

Pięta został także zapytany o politykę PiS w kontekście sądów.

- Serce mam po właściwej stronie i jednoznacznie w tej sprawie stoję po stronie tych ministrów, tych oczekiwań społecznych, które zmierzają do reformy polskiego sądownictwa.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaapldwddddd.png

           Popierasz Piętę - kciuk w górę!


+ 9
- 1269

Polub Polityczek.pl