49500265768_392b8fb68f_c.jpg

Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki odniósł się do dzisiejszego wygranego głosowania przez polityków opozycji na sejmowej komisji kultury.

Politycy opozycji - odrzucili ustawę rządzących (stosunek głosów 14 do 10) o przekazaniu 1,95 miliarda złotych dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Ustawa wraca teraz do Sejmu i posłowie zdecydują o przekazaniu środków w czwartkowym głosowaniu.

- Wiwat opozycja i Komisja Kultury! Zablokowaliśmy przekazanie 2 mld srebrników na TVP! Matko, co teraz zrobi Duda? Kto mu będzie robił kampanię? I za co? Jakieś pomysły? - pyta posłanka Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira.

- Ważne pytanie do Andrzeja Dudy. Czy zgodzi się na przekazanie 2 mld złotych na hejt? - pyta poseł Adam Szłapka w kontekście prawdopodobnego przegłosowania przez rządzących ustawy w czwartek, a następnie skierowania jej do podpisu prezydentowi.

Do sprawy przekazania środków na media publiczne odniósł się marszałek Senatu Tomasz Grodzki:

- Senat nie zgodził się na wsparcie TVP kwotą 2 mld zł, gdy na chemioterapię wszystkich nowotworów złośliwych w Polsce wydaje się znacznie mniej! Przez to wiele nowoczesnych form terapii jest niedostępnych! Trzeba to szybko naprawić. Leczenie nowotworów jest ważniejsze niż propaganda - mówił prof. Grodzki po tym, jak Senat sprzeciwił się przekazaniu 2 mld zł dla mediów publicznych.

Dzisiaj po przychyleniu się komisji kultury do senackiej uchwały marszałek zabrał głos ponownie za pośrednictwem social mediów:

- Narodowa Strategia Onkologiczna przyjęta. Dobrze się składa, gdyż Senat nie zgodził się na 2 mld zł dla TVP. Zgłosimy poprawkę do budżetu, aby te środki szybko przekazać na onkologię. Rozumiem, że Sejm jej nie odrzuci, gdyż trudno być przeciw zwiększeniu finansowania onkologii!

Reakcje internautów:

"Senat nie chce przekazania 2 mld dla TVP. Sejmowa komisja kultury nie chce przekazania 2 mld dla TVP. Większość Polaków (nawet część elektoratu PiS) nie chce przekazania 2 mld dla TVP. Jeżeli Sejm znowu przegłosuje, a PAD podpisze, to jak to się ma do woli większości obywateli?".

"Kurski gdzie ty się chłopie podziejesz np. za dwa lata?".

"No właśnie, co jest dla PiS ważniejsze. Dotacja do partyjnej, niespełniającej swojej misji telewizji, czy pomoc najbardziej potrzebującym Polakom! Choć patrząc na to, jak kradną z PCK nie mam złudzeń".
        Popierasz Grodzkiego - kciuk w górę!

+ 2015
- 35

Polub Polityczek.pl