aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaplpdddddddd.png

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki gościł w programie "Rozmowa Piaseckiego" (TVN24). Polityk mówił m.in. na temat zmian wprowadzanych przez PiS w sądach.

Wybory prezydenckie. "Ma być tak dobrze, jak było, jak jest i będzie. Uważam, że Andrzej Duda był, jest i ma szansę być bardzo dobrym prezydentem".

Sądy. "W Polsce toczy się w tej sprawie spór, który jest sporem politycznym, nie tylko prawniczym. Nie powinniśmy pójść w kierunku anarchizacji. Sędziowie powinni przestrzegać prawa. (...) Mam zaufanie do Izby Dyscyplinarnej. Nie uważam, żeby teraz była tworzona nowa kasta sędziów. Po to została powołana Izba Dyscyplinarna, żeby nie było świętych krów".

Komisja Europejska. "Pani Jourova broni interesów swojego kraju. Odwraca uwagę od Czech. Woli, żeby mówiono o Polsce niż o Czechach".

***

Czarnecki został zapytany także przez Konrada Piaseckiego o wymienienie chociaż jednej zmiany, która poprawiła jakość i tempo działania sądownictwa.

- Ta reforma cały czas trwa i to jest nasza wewnętrzna polska sprawa. W moim przekonaniu wszelkie ingerencje zewnątrz będą źle traktowane przez Polaków w tej sprawie - zaczął mówić nie na temat polityk PiS.

Piasecki powtórzył swoje pytanie, na co Czarnecki odpowiedział: "Takich zmian było bardzo wiele".

"Jedna chociaż" - kontynuował Piasecki.

"Nie, było ich bardzo wiele, będę bronił tej reformy" - wypowiadał się Czarnecki mający problemy z odpowiedzią.

Reakcje internautów:

"Zastanawia mnie, jaki jest cel zapraszania do mediów Pana Czarneckiego? Przecież to partyjny beton, który w kółko od lat powtarza te same frazesy. Takie rozmowy nic nie wnoszą ani wiedzy, ani sensacji. To publiczne nobilitowanie prymitywizmu politycznego i głupoty, typowy bełkot".

"Jaki suweren taki rząd, jaki rząd takie reformy. Wszystko w temacie".

"Tej odpowiedzi nie było w porannym SMS z aktualnymi obowiązującymi wykładniami od prezesa".
       Szanujesz Czarneckiego - kciuk w górę!

+ 12
- 1469

Polub Polityczek.pl