aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalspedddddeeee.jpg

Posłanka Barbara Nowacka skomentowała słowa byłej premier a obecnie europosłanki PiS Beaty Szydło po wizycie prezydenta Andreja Dudy w Pucku.

Szydło nie spodobało się powitanie, jakie zgotowali Andrzejowi Dudzie jego przeciwnicy w Pucku. Prezydent pojawił się tam, aby wziąć udział w uroczystości 100.  rocznicy "Zaślubin Polski z morzem".

"Będziesz siedział", "marionetka", "Trybunał Stanu czeka" - to zaledwie kilka okrzyków, jakie mógł usłyszeć Duda w czasie swojego przemówienia.

***

Na zachowanie przeciwników Dudy postanowiła zareagować Beata Szydło. Była premier ma pretensje do przebywającej (także wczoraj) w Pucku Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Szydło zwraca uwagę, że polityczka Platformy Obywatelskiej przywitała się z manifestacją przeciwników Dudy.

"Marszałek Małgorzata Kidawa- Błońska musi odpowiedzieć na pytanie, czy wspieranie takich zachowań jak hejt na głowę państwa, prezydenta Andrzeja Dudę podczas uroczystości państwowych w Pucku i Wejherowie jest sposobem na jej kampanię wyborczą?" - napisała Szydło na Twitterze.

Na słowa europosłanki PiS odpowiedziała m.in. posłanka Barbara Nowacka.

- Zapowiedź rozliczenia prezydenta Andrzeja Dudy z niekonstytucyjnej działalności (a to był najczęściej wznoszony okrzyk w Pucku) to nie hejt. To informacja - pisze Nowacka.

- Zwolennicy i członkowie PiS z dumą publicznie linczowali prezydenta Bronisława Komorowskiego i przeciwników politycznych. Dzisiaj ubierają się w szaty strażników moralności, gdy podobne metody stosowane są wobec prezydenta Andrzeja Dudy - komentuje dziennikarz Jacek Nizinkiewicz, dziennik "Rzeczpospolita".
Tomasz Lis ("Newsweek"): "Małgorzata Kidawa- Błońska podeszła i porozmawiała z ludźmi, którzy od lat wykazują patriotyzm, wiarę i determinację broniąc instytucji i wartości, bez których demokracji nie ma. Trzeba o nich pamiętać i im dziękować".
Przemysław Szubartowicz (publicysta, wiadomo.co): "Gnoili Komorowskiego, rozpuszczali fejki o wchodzeniu na krzesło, nazywali „Komoruskim”, grali kadrem Tuska ze Smoleńska, dziadkiem z Wehrmachtu, rozpętali nagonkę na Blidę, kłamali na każdy temat, a dziś moralizują na temat hejtu. Przyzwoitki podłej zmiany bez grama honoru".
         Popierasz Nowacką - kciuk w górę!

+ 3145
- 27

Polub Polityczek.pl