sop-zabiera-głos-ws-szydło-750x375.jpg

Europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło zareagowała na dzisiejsze wydarzenia w Pucku.

Prezydent Andrzej Duda został wygwizdany w czasie swojego wystąpienia z okazji 100. rocznicy "Zaślubin Polski z morzem". Protestujący krzyczeli także w stronę prezydenta m.in. "będziesz siedział", "marionetka", "Duda jesteś wstydem narodu".

Przebywająca rownież dzisiejszego dnia w Pucku kandydatka Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta Polski Małgorzata Kidawa-Błońska przywitała się z manifestującymi, którzy mieli krytyczne zdanie o Andrzeju Dudzie.

Zachowanie polityczki Platformy Obywatelskiej nie spodobało się politykom rządzącym.

- Nie wierzę, Małgorzata Kidawa Błońska w objęciach hejterów, znane twarze z zakłócania wielu spotkań w przeszłości, którzy zakłócali ważną rocznicową uroczystość. Z dumą zdali meldunek, który został przyjęty ze śmiechem - krytykuje poseł PiS Sebastian Kaleta.

Na postawę wicemarszalek Kidawy-Błońskiej zareagowała także europosłanka Beata Szydło.

"Marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska musi odpowiedzieć na pytanie czy wspieranie takich zachowań jak hejt na głowę państwa, prezydenta Andrzeja Dudę podczas uroczystości państwowych w Pucku i Wejherowie jest sposobem na jej kampanię wyborczą?"- napisała była premier na Twitterze.

- Pani premier Szydło musi odpowiedzieć na pytanie, czy 2 mld złotych z budżetu państwa na hejt w rządowej telewizji to jest pomysł PiS na kampanię? - odpowiada dziennikarka "Newsweeka" Renata Grochal.

- Gwizdanie na cmentarzu w trakcie uroczystości Sierpnia 44 nie przeszkadzało, podobnie jak bojówki Gazety Polskiej. Teraz oburzenie, że kandydatka się spotyka z ludźmi pokojowo demonstrującymi w imię prawa łamanego przez PiS. Nie będzie tu symetrii. Nigdy - mówi Bartłomiej Sienkiewicz, były szef MSWiA.

Internauci do Szydło:

"Niczego nie musi. Osoby krytykujące prezydenta: wywodzą się z różnych kręgów opozycyjnych, mają prawo do ekspresji - takie samo z jakiego korzystaliście wy, w 2015 roku".

"Pani Małgorzata uścisnęła się z wyborcami, tyle. Z wyborcą PiS też by się uścisnęła. Nie macie się specjalnie czego doczepić i na siłę chcecie coś do MKB dokleić".

"A jak było w 2015 r.? Ile hejtu było na Bronisława Komorowskiego ? Teraz karma wraca!".

"Ale Pani jest żałosna. To suweren przemówił i czas najwyższy go posłuchać".

"Hejterzy pracują w Ministerstwie Sprawiedliwości i KRS. To wasi ludzie. W Pucku oburzenie okazywali obywatele. Zwykli. Trudno w to uwierzyć? Pewnie. Was się przecież tylko kocha".
         Popierasz Szydło - kciuk w górę!

+ 220
- 11085

Polub Polityczek.pl