aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaplddddddd.jpg

Poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke gościł w programie "Rzecz o polityce" dziennikarza Jacka Nizinkiewicza (dziennik "Rzeczpospolita").

Korwin został zapytany przez prowadzącego o zbliżające się wybory prezydenckie.

Dlaczego według pana Bronisław Komorowski byłby lepszym prezydentem niż Andrzej Duda? (pytanie Jacka Nizinkiewicza).

- Nie byłby lepszym. Ważne jest, żeby prezydent był z innej opcji niż partia rządząca. Gdyby w tej chwili rządziło PO, to byśmy rękami i nogami bronili jego ekscelencji Andrzeja Dudy. Chodzi o to, żeby była równowaga w państwie.

Czyli jeżeli w drugiej turze będzie Małgorzata Kidawa-Blońska i Andrzej Duda, to zagłosuje pan za Kidawą-Błońską (stwierdzenie Nizinkiewicza).

- No tak, ale to jeszcze musi być osoba, która się na czymś zna, przepraszam, ale jednak mimo wszystko Bronek Komorowski to jest człowiek jakiejś kultury politycznej, nie chcę odbierać kultury pani Kidawie-Błońskiej na pewno jest osobą bardzo kulturalną, tylko ja uważam, że osoby kulturalne nie powinny się zajmować polityką, bo to jest sprawa dla brutalnych mężczyzn, a nie dla ludzi miłych i bardziej kulturalnych - stwierdził Korwin-Mikke.

***

Pracownia IBRIS przygotowała dla dziennika "Rzeczpospolita" najnowszy sondaż prezydencki, w którym widzimy, jak rozkładałyby się głosy wyborców w pierwszej turze majowych wyborów prezydenckich.

- Czyli trend spadku PiS utrzymuje się. Zatem nadzieją opozycji w wyborach prezydenckich jest przyspawanie PAD do PiS. To powinno być głównym przekazem sztabu Małgorzaty Kidawy-Blońskiej. Tak czytam ten sondaż i dynamikę ostatnich tygodni - wypowiada się politolog dr Marek Migalski.
- Małgorzata Kidawa-Błońska rośnie w sondażach, Andrzej Duda - beniaminek Kaczyńskiego topnieje. To proste, kandydatka Koalicji Obywatelskiej łączy ludzi, kandydat PiS dzieli. W maju zakończmy tę partyjną, udawaną prezydenturę - komentuje poseł Mariusz Witczak.
49414576268_dac69d8b65_c.jpg
        Popierasz Korwina - kciuk w górę!

+ 36
- 568

Polub Polityczek.pl