aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakodddddddddddd.png

Propisowski dziennikarz Jacek Karnowski w materiale opublikowanym przez tygodnik "Sieci" ocenia, dlaczego jego zdaniem rząd Prawa i Sprawiedliwości ma tylu przeciwników.

Karnowski słynący z bronienia wszystkich decyzji polityków PiS wylicza powody, przez które rządzący muszą mierzyć się z krytyką ze strony m.in. instytucji europejskich.

- Nawet przekop mierzei budzi wściekłość, nie mówiąc o Centralnym Porcie Komunikacyjnym, czy zakupie samolotów F35. Polska rośnie w siłę i dlatego ją atakują. Atakują Polskę, bo rośnie w siłę. Nasza ambicja, nasze rozpychanie się budzi kontrataki - mówi Karnowski.

Internauci do Karnowskiego:

"Z tą armią mnie zaintrygowało. Czym została wzmocniona bardziej, odmalowanymi hełmami z epoki wojen napoleońskich, czy wymianą oleju w silnikach starych ruskich czołgów?".

"Coraz durniejsza propaganda Karnowskich za coraz większe pieniądze z budżetu zarządzanego przez PiS".

"Coraz większe znaczenie w Europie? (śmiech). Już nawet w Portugalii na końcu Europy mówią, że Polska tak nisko jeszcze nie upadła. Pokłóceni z KAŻDYM możliwym sąsiadem. Armia? Śmiech na sali. Stalowe hełmy i 60-letnie OP i BWP-1 to jest stan tej armii".

"Alternatywna rzeczywistość w umysłach. Niedoinwestowana gospodarka, armia bez helikopterów i nowoczesnych czołgów, malejące znaczenie i izolacja w Europie. Polska wymachuje szabelką i naraża się na straty finansowe. To powoduje uśmiech politowania".
***
28 stycznia do Warszawy przybyła komisarz europejska Vera Jourova. "Jestem w Polsce po to, by znaleźć rozwiązanie" - deklarowała, odnosząc się do zmian wprowadzanych przez PiS w sądownictwie oraz mówiła, że jest zaniepokojona kampanią oszczerstw skierowaną przeciwko sędziom w Polsce.

Wiceszefowa Komisji Europejskiej po wizycie w Polsce i zapoznaniu się ze zmianami wprowadzanymi przez rządzących udzieliła wywiadu dziennikowi "Der Spiegel". - To nie jest reforma, to jest zniszczenie - oceniła.

- Analizujemy ostateczny tekst noweli ustaw sądowych pod kątem zgodności z prawem Unii Europejskiej - dodaje rzecznik Komisji Europejskiej Christian Wigand.
Ponadto rząd PiS może ściągnąć na Polskę kary finansowe - aż 2 mln euro dziennie - w związku z nielegalnie funkcjonującą tzw. Izbą Dyscyplinarną Sądu Najwyższego. W jej sprawie prawdopodobnie po raz kolejny wypowie się Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

"Projekt postanowienia wiceprezesa TSUE o zastosowaniu środka tymczasowego jest już gotowy i może być ogłoszony już w przyszłym tygodniu" - informuje dziennik "Rzeczpospolita".
      Popierasz Karnowskiego - kciuk w górę!

+ 14
- 789

Polub Polityczek.pl