walczak2.jpg

Duchowny Stanisław Walczak skrytykował biskupów za ich "milczenie" (będące przyzwoleniem) w związku z atakiem polityków Prawa i Sprawiedliwości na sądy.

O manifestacji środowisk propisowskich przed Trybunałem Konstytucyjnym w obronie zmian w sądach:

"Widziałem dzisiaj protest przed TK. Rozpoczął się modlitwą! I wówczas przypomniała mi się młoda dziewczyna, która zanim weszła chłopakowi do łóżka, uklękła i odmówiła dziesiątkę różańca, prosząc Matkę Najświętszą, by nie zaszła w ciążę. Albo ten młody człowiek, który podczas spowiedzi wyznał swe grzechy i zakończył formułą: „to są wszystkie moje grzechy i niczego nie żałuję”.

PiS wspierany przez biskupów Kościoła katolickiego

"Robienie z Boga figurynki woskowej i udawanie wierzącego - to przekleństwo obecnej „dobrej zmiany”. A odpowiedzialność za to ponoszą duchowni, którzy przedstawiają Boga jako owego brodatego starca, który zagląda ludziom w portki.
Już wcześniej, przynajmniej Metropolita Krakowski wspierał bluźnierców, którzy z manifestacji kłamstw i nienawiści uczynili katolickie nabożeństwa zwane miesięcznicami. To on uznał księży tam obecnych za prześladowanych, którzy dzielą los ks. Popiełuszki! Co za zakłamanie, co za religia satanistyczna! Albo ten bałwochwalczy różaniec, by żaden z uchodźców nie przekroczył granic Polski. Kogo wy oszukujecie? Samego Boga. Kim wy pomiatacie? Jezusem Chrystusem! Kogo depczecie nogami? Matkę Jezusa! A przede wszystkim rodaków!".

Przyszłość

"Praworządność i pewność prawa są bez wątpienia kamieniami węgielnymi także chrześcijańskiego społeczeństwa. Nie można dopuścić, by grupa ludzi nieprzystosowana do życia społecznego, zgromadzona wokół biskupów i księży, nagle podważała podstawowe zasady współistnienia społeczeństwa. A niestety, robią to w tak perfidny sposób, że powołują się na samego Boga! Ludzie, opamiętajcie się! Narodowi biskupi postawili na najgorszy element, na aspołeczne typy, którzy nie wahają się zamalować twarzy Stwórcy, Zbawiciela i Maryi najgorszym brudem ich życia: nienawiścią, kłamstwem, oszustwem, oszczerstwem. I tak uczynili z naszej religii pośmiewisko. Zasługujecie na pogardę i na banicję!

Należę do tej części społeczeństwa, która doświadczona na przeróżne sposoby, stanowi obecnie złomowisko. Katolicy polscy z kręgu narodowców, patriotów tak nas traktują. Jak mogą biskupi polscy i księża milczeć, kiedy kilku zarozumiałych smarkaczy pomiata profesorem Strzemboszem?! To wy jesteście strażnikami moralności? Nie do wiary!". 

***

Reakcje internautów:

"Milczenie purpuratów daje przyzwolenie, smutne i tragiczne".

"A jacy ludzie byli na dziasiejszej manifestacji Gazety Polskiej Sakiewicza?? Przykro było patrzeć".

"Sądy dla nich są ważne, bo później nikt już nie będzie podważał wyników wyborów".

"Gomułka miał ORMO. Kaczyński ma kluby "Gazety Polskiej". Jeszcze nie raz będziemy świadkami chamskiego chuligaństwa. Choćby podczas kampanii wyborczej. Bo chamstwo i to najgorszego autoramentu zostało nobilitowane przez PiS i księży pokroju Rydzyka, Jędraszewskiego czy Dydycza z Głódziem. Oni głoszą słowo. Chamskiej, knajackiej nienawiści".

              Popierasz Walczaka - kciuk w górę!


+ 1347
- 15

Polub Polityczek.pl