photo_59620_1575873314_big.jpg

Redaktor naczelny propisowskiej "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz gościł na antenie prawicowej Telewizji Republika. Dziennikarz komentował potencjalne kary dla Polski za atak na sądownictwo.

Dziennik "Rzeczpospolita" poinformował o karze, jaka może zostać nałożona na Polskę w związku z funkcjonowaniem nielegalnej tzw. Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Kwota ta może wynosić astronomiczne 2 mln euro... dziennie.

- 2 mln euro tylko przez miesiąc to 60 mln euro. Daje to ok. 256 milionów złotych! Kto osobiście poniesie konsekwencję tej wojenki? - pyta Grzegorz Furgo, dyrektor Centrum Informacyjnego Senatu.

- Polacy znowu zapłacą za błędy PiS - komentuje europoseł Łukasz Kohut z "Wiosny".

Na temat potencjalnej kary dla Polski wypowiedział się rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Błażej Spychalski.

- Dialog z Komisją Europejską nie może być prowadzony w ten sposób, że ktoś nas będzie próbował postawić pod ścianą - powiedział Spychalski komentując doniesiania ws. kar.

- Bezczelność, wszyscy Dudę ostrzegali. Opozycja powinna w kółko mówić w kampanii, że przez nich Polacy mogą zapłacą kary - reaguje na słowa rzecznika Dudy dziennikarka Aneta Mościcka.

Odnośnie kary 2 mln euro dziennie głos zabrał sympatyzujący z politykami PiS dziennikarz Tomasz Sakiewicz.

- Mówią, że mogą na nas nałożyć kary 2 mln euro. Bardzo dużo 2 mln euro dziennie, no ale w skali roku mówimy o 700 mln euro. Ile ukradziono w aferze VAT-towskiej dzięki działalności Sądu Najwyższego? - bo uchwała Sądu Najwyższego bardzo ułatwiła aferę VAT-owską, bo oni zamienili przestępstwo VAT-owskie na wykroczenie, efekt był taki, że traciliśmy 10 mld euro rocznie.

A na ile jest uzależnienie unijnego budżetu od praworządności, o czym tak straszy opozycja? (pytanie dziennikarki Republiki).

- W ogóle nie jest. Jedyne co nam grozi to te kary w najgorszym wypadku, że nie wykonamy decyzji UE, ale w porównaniu z tym, co ukradziono nam wcześniej, to są grosze.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpddddddd.png

         Popierasz Sakiewicza - kciuk w górę!


+ 30
- 2375

Polub Polityczek.pl