EO-8HlfX0AYU-E9.jpg

Sąd Najwyższy wydał dzisiaj uchwałę ws. sędziów powołanych przez neoKRS.

Sędziowie wybrani przez nową Krajową Radę Sądownictwa są nieuprawnieni do orzekania - zdecydował dzisiaj Sąd Najwyższy. 

- SN zdecydował o zakwestionowaniu udziału w składach orzekających sędziów powołanych na wniosek upolitycznionej KRS. Nie działa to wstecz, ale od jutra. Wyjątek dotyczy Izby Dyscyplinarnej SN, wszystkie jej dotychczasowe decyzje zostały podważone - informuje dziennikarz Patryk Michalski (RMF FM).

Orzeczenie ogłosiła prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf.

- To, że władza nie potrafi sensownie reformować wymiaru sprawiedliwości nie może odbywać się kosztem obywateli. To, co było jest już zamknięte, natomiast to uchwała na przyszłość, orzeczenia wydane przez sędziego powołanego przez neoKRS będą skażone - oświadczył sędzia Sądu Najwyższego Włodzimierz Wróbel.

***

- Nie wyobrażam sobie, jak PiS przejdzie przez ten werdykt Sądu Najwyższego. Najwyższe brawa Sędziowie i najwyższe podziękowania moje zwykłego obywatela za ten werdykt. Dziękuję! - komentuje publicysta Waldemar Kuczyński.

- Sąd Najwyższy nie uległ naciskom. Sędziowie 3 izb pokazali swoją niezawisłość, przywracają nam wszystkim wiarę w państwo praworządne i demokratyczne. To symbol, że w tym samym czasie PiS próbuje w chaosie wprowadzać swoją kartonową dyktaturę. Historyczny moment - wypowiada się senator Krzysztof Brejza.

Przemysław Szubartowicz (publicysta): "Jeśli PiS zlekceważy ten wyrok - a przecież aktyw pisowski lekceważył wyroki trybunalskie i sądowe - będzie to równoznaczne ze zdradą stanu".

EO_AF7sWoAsH8dt.jpg

          Popierasz SN - kciuk w górę!


+ 1094
- 13

Polub Polityczek.pl