aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakvrfffffff.jpg

Duchowny Stanisław Walczak skomentował dzisiejszą reakcję rządzących na opinię Komisji Weneckiej ws. tzw. "ustawy kagańcowej".

Komisja Wenecka krytycznie oceniła projekt PiS-u dotyczący zmian w sądownictwie. "Planowane zmiany jeszcze bardziej podkopują niezależność wymiaru sprawiedliwości" - stwierdzili eksperci prawni z KW. 

- Komisja Wenecka potwierdziła, że " ustawa kagańcowa" nie rozwiązuje żadnego problemu w wymiarze sprawiedliwości, a stanowi próbę upolitycznienia wymiaru sprawiedliwości - komentuje poseł Borys Budka.

Na temat opinii ekspertów z Komisji Weneckiej wypowiedział się minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

- Pojawiła się informacja o dokumencie, który można nazwać parodią opinii Komisji Weneckiej, trudno bowiem traktować ten dokument poważnie i formalnie. Kategorię parodii czy tragikomedii, która jest związana z tym, co można tam przeczytać, wpisują się chyba najlepiej w opis, jeśli ktoś chciałby podjąć ambitne zadanie merytorycznej oceny tego, co tam można znaleźć - powiedział na konferencji Ziobro.

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł oświadczył, że wizyta Komisji Weneckiej w Polsce (zaproszona została przez marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego) była nielegalna.

***

Komentarz ks. Walczaka umieszczony na Facebooku (duchowny pracował przez wiele lat jako misjonarz w Zambii). 

"Trzeba być człowiekiem bez jakichkolwiek norm moralnych i prawnych, by specjalistom z całego świata w kwestii zagadnień praworządności, gremialnie postawić ocenę niedostateczną. Udowodniliście, Panowie, że jesteście zwykłymi smarkaczami, którzy otrzymaną władzę obracają przeciwko samym sobie.

Bzdury opowiadane przez pana Ministra, człowieka dla normalności groźnego, pokazały pańskie prawdziwe oblicze. Pieprzył o neokolonializmie i segregacji. Panie Ministrze! Zachowuje się Pan jak politycy afrykańscy z wczesnych lat siedemdziesiątych, których słowa bezmyślnie Pan powtarza. Dodałbym, że reprezentuje Pan poziom afrykańskiego wieśniaka z tamtej epoki. Ci „wieśniacy” jednak w ciągu ostatnich 45 lat dogonili cały cywilizowany świat. Pan jednak pozostał na ich ówczesnym poziomie.

Mam radę dla obydwu zakompleksiałych Panów. Otóż, skoro Unia Europejska jej instytucje są tak złe i głupie, to trzeba wam najszybciej tę Unię opuścić. Zapewniam, że zrobię wszystko, by stało się tak jak najszybciej i jak najboleśniej dla Panów".

Internauci do Ziobry:

"W skład Komisji Weneckiej wchodzą eksperci w dziedzinie prawa, przede wszystkim konstytucyjnego i międzynarodowego. Przy każdym z nich jesteś cienias".

"Co tam Komisja Wenecka, parlament europejski. Najwyższy prokurator, sędzia i autorytet prawniczy Ziobro ma inne zdanie. Jest nieomylny".

"Magister Ziobro, parodia prawnika, krytykuje najwybitniejszych światowych ekspertów, chcących uchronić Polaków przed losem powojennych procesów Wyklętych".

"Ależ przecież Ziobro jest tylko magistrem z oceną dostateczną. Jak może oceniać profesorów i ekspertów od prawa? Ta narracja nie przejdzie".

         Popierasz Walczaka - kciuk w górę!


+ 6469
- 118

Polub Polityczek.pl