69596293_242913659958895_8075222506052675010_n.jpg

Europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek zareagowała na dzisiejszą rezolucję przyjętą przez Parlament Europejski ws. Polski.

Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie praworządności w Polsce i na Węgrzech. Za opowiedziało się 446 posłów, przeciw - 178, od głosu wstrzymało się 41.

"Sytuacja w Polsce i na Węgrzech się pogarsza. Apelujemy do KE oraz Rady UE o wykorzystanie dostępnych narzędzi, by wyeliminować ryzyko naruszania wartości unijnych" - czytamy w rezolucji.

- Europarlament zdecydowaną większością głosów przyjął rezolucję w sprawie toczących się w Radzie Unii Europejskiej postępowań z Art 7. 1 TSUE dot. Polski i Węgier, jednoznacznie opowiadając się za praworządnością w Unii Europejskiej! - komentuje europoseł Andrzej Halicki.

- UE jest coraz bardziej poirytowana, bowiem rząd PiS demolując europejskie standardy prawne podważa jej wiarygodność jako całości. "Jeszcze "Wolne Sądy" nie zginęły, póki my żyjemy!" - mówi europoseł Robert Biedroń.

- Parlament Europejski kolejny raz stanął w obronie praworządności w Polsce - ocenia europoseł Radosław Sikorski.

Sylwia Spurek (europosłanka): "Parlament Europejski wyraził jasne stanowisko w sprawie stanu praworządności w Polsce i na Węgrzech. Teraz czekamy na działania Komisji Europejskiej. Mam nadzieję, że to będzie nowe otwarcie w walce o prawa człowieka i przywrócenie praworządności w Polsce i całej Unii Europejskiej". 

Reakcja PiS-u

Politykom Prawa i Sprawiedliwości bardzo nie spodobało się zachowanie opozycji w Parlamencie Europejskim. Przedstawiciele partii Jarosława Kaczyńskiego zarzucają politykom opozycji zdradę.

- Dlaczego opluwacie Nasz Polski Dom? Dlaczego donosicie na swój kraj? Dlaczego szkodzicie Polakom? Dlaczego niszczycie wizerunek i autorytet Polski? Opozycjo totalna, dlaczego? Z zaprzaństwa, nienawiści, głupoty, mentalności lokaja? Wszystko was kompromituje - zareagowała na Twitterze europosłanka PiS Beata Mazurek.

Byłej premier Beacie Szydło nie spodobało się z kolei, że europoseł Robert Biedroń w czasie przyjęcia rezolucji bił brawo na stojąco.

- Przypomnijcie sobie wy, pseudomacherzy od propagandy, kto spotykał się z Rohrabacherem, d'Amato, Salvinim, Berlusconim, Le Pen, kto z waszych idoli jeździł do Łukaszenki chwaląc go, kto żalił się prezydentowi Niemiec? No?! - zwrócił się do sympatyków PiS-u dziennikarz "Polityki" Grzegorz Rzeczkowski.
- Rezolucja nie jest przeciwko Polsce tylko przeciwko łamaniu praworządności przez rząd PiS, a to jest zasadnicza różnica. Jak widać, PiS będzie teraz podsycać antyunijne nastroje, ale to jest bawienie się zapałkami - wypowiada się dziennikarka Renat Grochal z "Newsweeka".
       Popierasz Mazurek - kciuk w górę!

+ 17
- 1045

Polub Polityczek.pl