aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalsdpeffffff.jpg

Redaktor naczelny "Newsweeka" Tomas Lis skomentował zachowanie europosłów Prawa i Sprawiedliwości w czasie debaty w Parlamencie Europejskim na temat praworządności-jej łamania w Polsce przez obecnie rządzących.

- Pani Szydło obraża politycznego oponenta, pan Jaki wszystkich Polaków. PiS wyeksportował swój mental i swoje maniery. Wyeksportowaliśmy w wyborach europejskich całkiem sporo obciachu. Niech Europa przekona się na własne oczy i uszy, kto tu rządzi i z kim mamy do czynienia - wypowiada się Tomasz Lis.

- Eurodeputowani z wielu krajów, oglądając wczorajsze popisy ludzi z PiS myśleli może nie o Polexicie, ale o tym, kto i dlaczego w ogóle te straszne dziwadła do Europy wpuścił. W sejmie Beata Szydło krzyczała- „Europo, , powstań z kolan”. Wczoraj europosłowie z różnych krajów zobaczyli jak to mogłoby wyglądać w praktyce. Znając Eurooę mam niejskie wątpliwości czy program „obora plus” zyska w niej wielką popularność - komentuje dziennikarz.

***

Marcin Kierwiński (poseł): "To, co zaprezentowali europosłowie PiS w Parlamencie Europejskim w trakcie debaty nad praworządnością w Polsce, można skomentować tylko tak: Polexit".

Dominika Wielowieyska ("Gazeta Wyborcza"): "Padło w Parlamencie Europejskim pytanie, jak to jest, że polski wymiar sprawiedliwości ma być oczyszczony ze złogów komunizmu, a jednocześnie awansuje się prokuratora stanu wojennego. Europosłowie PiS nie odpowiedzieli".

Krzysztof Luft (były rzecznik rządu RP): "Dawno nikt tak nie skompromitował Polski, jak europosłowie PiS w trakcie debaty. Europa przecierała oczy ze zdziwienia słuchając tych zakłamanych, bezczelnych i prymitywnych tyrad naszych tuzów; Beaty Szydło, Patryka Jakiego, Beaty Kempy itd.".

Zbigniew Hołdys (muzyk): "W gmachu każdego parlamentu, w którym zasiadają Polacy, powinna być kaplica, a tuż obok niej obora, jako miejsce medytacji dla ludzi PiS przed wystąpieniami publicznymi". 

           Popierasz Lisa - kciuk w górę!

+ 3073
- 233

Polub Polityczek.pl