aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakedddddd.png

Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak podzielił się z internautami swoim wrażeniem na temat, który jego zdaniem moment był najbardziej wzruszającym w czasie tegorocznego finału WOŚP.

- Zrobiliśmy to! Zakończyliśmy 28. Finał WOŚP z rekordową kwotą deklarowaną 115 362 894 zł. To niesamowite! Dziękujemy Wam z całego serca. Dziękujemy każdemu - wolontariuszom, którzy dzisiaj kwestowali nie tylko w Polsce, ale i na świecie, sztabom, Pokojowemu Patrolowi, który pomagał nam w Warszawie, ale również w innych miastach - jesteście niezastąpieni, szacun. To był niesamowicie emocjonujący dzień. Dziękujemy, że byliście z nami - oświadczyła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Osobiste podziękowania złożył także Jurek Owsiak: "Kochani, czy macie jeszcze pytania o Polskę? Czy mamy się zastanawiać, w którą stronę nas ciągnie? Dzisiaj Polska była piękna, kolorowa, solidarna. Za taką właśnie Polską bądźmy codziennie i zapraszajmy do takiej Polski. A ja za taką Polskę dziękuję! Jestem wzruszony, przejęty i pełen uznania dla 6 liter POLSKA. Dziękuję".

Następnie Owsiak przypomniał o zdarzeniu z finału WOŚP - oddano hołd Australii, oraz komentuje zachowanie TVP. 

"Niech ten przekaz będzie także odpowiedzią na nieprawdopodobną nierzetelność Wiadomości TVP, które totalnie zmanipulowały materiał o Pawle Adamowiczu, wklejając moją wypowiedź we fragmencie, zupełnie wyrwaną z kontekstu. Mówiąc krótko: ja już to zrobiłem i proszę wszystkich Polaków - oderwijcie się od tej niesamowicie nierzetelnej telewizji" - apeluje lider WOŚP za pośrednictwem Facebooka.

Lider WOŚP oświadczył także, że złożył pozew przeciwko TVP, w związku z emisją odcinka prześmiewczego programu „Plastusie” autorstwa Barbary Pieli. Owsiak jest przedstawiony w animacji wspólnie z byłą prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz, w scenie widzimy m.in., jak prowadzi on ciężarówkę wypełnioną pieniędzmi (nawiązanie do finału WOŚP). 

Komentarze internautów:

"Gdyby wszyscy ludzie myśleli i robili tak, jak Nasz Owsiak, to jutro nie byłoby wojen i kłótni. Bądźmy jak Jurek".

"Panie Jurku Kochany, my już dawno nie oglądamy, szkoda życia na takie kłamstwa. Za to jesteśmy pod wielkim wrażeniem Pana osoby i to z roku na rok coraz większym. Pan i orkiestra jesteście naszym DOBREM NARODOWYM".

"Telewizja TVP to telewizja kłamstw itp. Koniec kropka. Panie Jurku widząc taki akt solidarności względem Australii duma rozpiera moje serce. Jestem przekonana, że jeszcze zostanie Pan nagrodzony za te cale dobro, które Pan powiela. Z każdym rokiem jest coraz lepiej. Tzn. że wiara czyni cuda, a ludzie mają jeszcze wieksza nadzieję na lepsze jutro".

"Gdyby nie sprzęt zakupiony dzięki WOŚP mój brat nie widziałby dzisiaj na jedno oko lub prawdopodobnie wcale go nie miał, wiec nikt mi nie wmówi, że jest to zła akcja".

        Popierasz Owsiaka - kciuk w górę!


+ 944
- 13

Polub Polityczek.pl