srpg7j73w58b38zyd8x5be7siuq8zmwa_1.jpg

Sędzia Paweł Juszczyszyn przyjedzie do Sejmu ws. list poparcia kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa.

"Radio Zet" poinformowało o decyzji sędziego z Olsztyna, który stawi się w polskim paramencie 21 stycznia.

- Sędzia Paweł Juszczyszyn pojedzie do Kancelarii Sejmu, aby osobiście przejrzeć listy poparcia do KRS - informuje Sąd Okręgowy w Olsztynie. Sędzia ma się pojawić na Wiejskiej 21 stycznia. Decyzja to efekt pisma Kancelarii Sejmu, która wysłała do sądu wniosek o przejrzenie dokumentów ze zgłoszeniami kandydatów do KRS i wykazu obywateli, którzy udzielili poparcia. Sędzia chce jednak dodatkowo poznać listę sędziów oraz ustalić kto wycofał poparcie - donosi reporter "Radia Zet" Maciej Bąk.

Wcześniej dokumentów ws. KRS nie udostępniła Kancelaria Sejmu, dlatego jej dyrektorka Agnieszka Kaczmarska została wezwana przez Juszczyszyna do sądu w Olsztynie. Posiedzenie miało się odbyć 24 stycznia w Sądzie Okręgowym w Olsztynie.

- To sędzia jest decydentem postępowania, nie jakaś urzędniczka. Jeszcze wczoraj bezczelnie powiedziała, że jak znajdzie czas, to się pojawi w Olsztynie, jak nie, może zastępca będzie. Typowa buta i bezprawie pisowskie - wypowiada się o sprawie dziennikarka Aneta Mościcka. 

- Mamy w tej chwili taką sytuację, że nic już nie jest tym, co się wydaje. Trybunał Konstytucyjny nie jest Trybunałem Konstytucyjnym w Polsce. Krajowa Rada Sądownictwa nie jest Krajową Radą Sądownictwa o tej, o której mówi Konstytucja. Za chwileczkę sądy nie będą sądami, a Sąd Najwyższy nie będzie Sądem Najwyższym - mówiła prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf na dzisiejszej debacie w Senacie ws. "ustawy kagańcowej". 

Komentarze internautów:

"Świetny ruch, ale coś mi się wydaje, że go nie wpuszczą, będzie afera z tym".

"Zaczynam się obawiać o bezpieczeństwo sędziego!".

"Do tego czasu listy zaginą/spłoną/trafi w nie meteoryt".

         Popierasz Juszczyna - kciuk w górę!


+ 2401
- 30

Polub Polityczek.pl