680ed2a6260c3f-645-387-450-148-1228-737.jpg

Były marszałek Senatu, obecnie senator Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Karczewski gościł dzisiaj na antenie "Radia Zet".

Cytaty Karczewskiego z rozmowy w programie "Gość Radia Zet" (prowadząca Beata Lubecka).

"Bardzo dobrze czuję się w roli wicemarszałka. Mam nieco więcej czasu na refleksję".

(O Grodzkim) "Ciągle w tej kadencji słyszę, że to "trzecia osoba w państwie". Taka jest prawda, ale jak ja nią byłem, to nikt mi tego nie mówił".

"Utrzymanie prof. Grodzkiego kosztuje 2-3 razy więcej niż willa. Marszałek mieszka w Szczecinie, BOR musi wynajmować tam pokoje".

Lubecka: "Marszałek prof. Grodzki mieszka tylko w skromnym pokoju sejmowym w Warszawie".

"Też mieszkam w tej chwili w skromnym mieszkaniu i tak bardzo tym nie epatuję".

"W willi przyjmowałem wielokrotnie różnych gości. Organizowałem różne spotkania i nie musiałem chodzić do restauracji Sowa i Przyjaciele. Rozmawiałem i podejmowaliśmy bardzo ważne decyzje. To świetne miejsce także do pracy".

"Pieniądze, które były płacone za willę, przechodziły z jednej kieszeni budżetowej do drugiej kieszeni budżetowej. Nie były wydawane na rynku zewnętrznym".

Nie obawia się pan kar finansowych za "ustawę kagańcową"?

Nie obawiam się. Mamy (w Unii Europejskiej) bardzo dobrych, twardych negocjatorów. Będziemy prowadzić negocjacje, które doprowadzą dobrego budżetu dla Polski.

"Sędziowie wchodzą zupełnie niepotrzebnie w buty polityków".

Komentarze internautów:

"Bidulek. Jak on teraz musi cierpieć. Codziennie pewnie przeżywa traumę, że nie mieszka już w willi, portretów nikt nie maluje, pod samolot SOP nie podwiezie. A na serio, to jaką on pokazywał niezależność i decyzyjność, by go określać III osobą w państwie?".

"Trzeba było się zachowywać jak 3 osoba w państwie i rzetelnie przepracowywać ustawy z Sejmu, a nie przepychać czym prędzej po nocy. Wówczas by mówiono".

"Dajcie mazgajowi chusteczkę".

      Popierasz Karczewskiego - kciuk w górę!


+ 5
- 942

Polub Polityczek.pl