067386_r0_940.jpg

Minister kultury Piotr Gliński skomentował dzisiejszy sukces filmu "Boże ciało". Film Jana Komasy został ogłoszony kandydatem do Oscara.

- „Boże Ciało” z nominacją do Oscara! Obraz Jana Komasy znalazł się wśród pięciu tytułów w kategorii Najlepszy Film Zagraniczny - poinformowało Radio Zet.

- Brawo kochani! Ależ duma! - komentuje aktor Borys Szyc.

Małgorzata Kożuchowska (aktorka): "Radość wielka, wzruszenie i duma! Gratuluję z całego serca wszystkim twórcom i trzymam dalej kciuki! Trzeba wierzyć w marzenia! Bo się spełniają!".

- Polskie kino kolejny rok w światowej czołówce! - zareagował w social mediach europoseł Robert Biedroń.

Barbara Zdrojewska (senator): "To święto polskiego kina. Wielkie gratulacje dla Jana Komasy i całego zespołu".

Monika Olejnik (dziennikarka): Wczoraj dał nam szczęście Jurek, a dzisiaj Janek. Powtórzę z przyjemnością raz jeszcze moje słowa z festiwalu filmowego w Wenecji. Wierzę w talent Janka Komasy! Gratuluję, to wielki sukces i fantastyczna promocja Polski w świecie. 

Do sukcesu artystów odniósł się także minister kultury w rządzie Prawa i Sprawiedliwości Piotr Gliński.

- Gratuluję twórcom „Bożego Ciała”. Cieszę się, że polski film po raz kolejny znalazł się w gronie najlepszych i jest nominowany do najbardziej prestiżowej nagrody w branży filmowej. To świadczy o sile polskiej kultury i polskich twórców, którzy coraz częściej docierają ze swoimi dziełami do światowej publiczności. To świadczy również o tym, że polscy artyści mają dobre warunki do rozwoju i realizacji swoich artystycznych wizji - oświadczył minister.

        Popierasz Glińskiego - kciuk w górę!


+ 11
- 833

Polub Polityczek.pl