aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadkfofffrrrrrr.jpg

Publicysta Przemysław Szubartowicz zareagował na wydanie "Wiadomości" w dzień finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

"Wiadomości" jak co roku, od kiedy PiS przejął władzę, mają problem, aby rzetelnie poinformować o odbywającym się w całej Polsce finale WOŚP. Tak też było i w tym roku.

Rafał Betlejewski (dziennikarz) o "Wiadomościach":

"Warto oglądać Wiadomości TVP, gdyż jest to wyjątkowo perwersyjny pokaz oszustwa i bałamuty, a także godnej podziwu zawziętości i sprawności w balansowaniu na granicy kłamstwa i świata "prawdopodobnego", który dla ludzi o umysłowości dzieci jest światem atrakcyjnym. Dziś, kiedy cała Polska zbiera na WOŚP, główną informacją w TVP było trzecie miejsce polskiego skoczka w Predazzo. Drugą co do ważności informacją było zestrzelenie samolotu w Iranie, choć nie ma tam żadnych rozwojowych wątków.

Jako trzecia pojawiła się wzmianka o WOŚP - ale tu pojawia się perwersja agentów propagandy TVP - gdyż Orkiestra była tylko wzmiankowana w kontekście "wielkiej ochoty do pomagania, jaką mają Polacy", którzy wspierają chętnie wszystko i wszystkich, z naciskiem na Caritas, a nawet w Syrii, w Aleppo, bo na koncercie kolęd zebrano 500 000 złotych. Wypowiadali się księża. Główną treścią informacji była pomoc dla rodziny, której spłonął dom".

***

- Rocznica zamachu na Pawła Adamowicza powinna też być dniem hańby kłamców z TVP, którzy niszczyli go za życia. W TV Podłość nikt niczego niestety nie zrozumiał. Fabryka łajdactwa pracuje pełną parą - wypowiada się o "Wiadomościach" naczelny Newsweeka Tomasz Lis.

- Niczego nie zrozumieli i czują się bezkarni. Szczują na Dulkiewicz i Grodzkiego. TVP to najgorszy ściek w Polsce - dodaje do słów Lisa redaktor Wojciech Czuchnowski z "Gazety Wyborczej".

Słów krytyki w kierunku "Wiadomości" nie szczędzi także były pracownik mediów publicznych (do 2016 r.) a obecnie publicysta portalu wiadomo.co - Przemysław Szubartowicz.

- Tak się rodzą totalitaryzmy - że znajdują się ludzie, którzy dla władzy lub/i kasy zjedzą własne, za przeproszeniem, gówno. I znaleźli się. Za wasze pieniądze - napisał dziennikarz na Twitterze. 

- Tam jest grupa młodych ludzi, podły odprysk młodego pokolenia, kompletnie amoralnych, albo sfanatyzowanych, gotowych podjąć się najpaskudniejszej, najbrudniejszej roboty, dla zaistnienia i kariery. Byłoby im do twarzy w najgorszych mundurach XX w. - ocenia redakcję "Wiadomoci" publicysta Waldemar Kuczyński.

       Popierasz Szubartowicza - kciuk w górę!


+ 3300
- 56

Polub Polityczek.pl