aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakdvrofffffff.jpg

Poseł Antoni Macierewicz gościł na antenie prawicowego radia Wnet. Polityk Prawa i Sprawiedliwości wypowiadał się na temat prezydentury Donalda Trumpa.

AM: "Mistrzowskie rozegranie kryzysu irańskiego w dużym stopniu gwarantuje mu sukces wyborczy, ale przede wszystkim rozwiązuje jeden z najbardziej dramatycznych dylematów współczesnego świata - daje szanse pokoju na Bliskim, Środkowym Wschodzie".

W jaki sposób daje szanse pokoju?

AM: "W ten sposób, że zlikwidował sieć terroru, która była czynnikiem destabilizującym, niszczącym możliwość życia pokojowego na Środkowym-Bliskim Wschodzie a równocześnie po tej decyzji zaproponował Iranowi pokój i współpracę.

(...) Atak był tylko dramatycznym, ale niezbędnym elementem całej operacji, Istotą tej operacji był pokój. Atak był tylko narzędziem niezbędnym, żeby wyjść z tak niezwykłą propozycją pokojową, którą pan prezydent Trump przedstawił".

Trump jest mężem stanu?

AM: "Nie ma wątpliwości, że podjął szereg decyzji, które mają charakter wskazujący, że jest wybitnym mężem stanu. Zwłaszcza te ostatnie".

042093_r2_940_2.jpg

"Dziewuchy Dziewuchom" (organizacja społeczna) o konflikcie amerykańsko-irańskim:

"Gdy w Australii płoną lasy, w Iranie płoną amerykańskie flagi. Zabójstwo irańskiego generała Soleimaniego na zlecenie administracji Trumpa zdestabilizowało sytuację międzynarodową. Ten nieprzemyślany atak wywoła efekt domina - irańscy przywódcy już zapowiedzieli odwet na Stanach Zjednoczonych oraz ich sojusznikach. Spójrzcie na tłumy skandujące "Śmierć Ameryce" i na polityków szykujących się do pomszczenia śmierci generała.

Donald Trump w ramach swojej kampanii wyborczej postanowił wepchnąć świat w kolejną fazę politycznego kryzysu. W dniu morderstwa Soleimaniego najpopularniejszym hasztagiem w mediach społecznościowych okazał się #WWIII - skrót od Trzecia Wojna Światowa.

Przypomnijmy istotny wątek - w lutym ubiegłego roku Polska zorganizowała wspólnie ze Stanami Zjednoczonymi międzynarodową konferencję na temat Bliskiego Wschodu. Szef irańskiego MSZ, Mohammad Dżawad Zarif, skrytykował wydarzenie pisząc "Iran ratował Polaków w czasie II wojny światowej, a dziś Polska jest gospodarzem rozpaczliwego antyirańskiego cyrku". W kontekście aktualnej sytuacji, nie mamy się z czego cieszyć. Chłopaki chcą się bić".

       Popierasz Macierewicza - kciuk w górę!


+ 5
- 660

Polub Polityczek.pl